Nasvet

Nasveti za pomoč, nasveti za duhovno rast. Ko nam gre vse prav vse narobe se moramo obrnit k Bogu po pomoč. Ko nam gre vse dobro se moramo tudi obrnit k Bogu po pomoč, mogoče nam gre kaj narobe…


Bi želeli še kak nasvet. Zastavite vprašanje in vam bomo poskušali odgovorit.

This entry was posted in Domov. Bookmark the permalink.

9.581 Responses to Nasvet

  1. Miro says:

    SVETI DUH SPREMINJA KRUH IN VINO V PRAVO KRISTUSOVO TELO IN PRAVO KRISTUSOVO KRI
    ZARADI TEBE IN TVOJEGA ODREŠENJA.

    Več v prispevku: Sedeminsedemdeset milosti, ki jih prejemamo, kadar smo zbrano in pobožno pri sveti maši,
    p. Martin von Cochen

    http://www.molitev.net/milosti-pri-masi.html

    Božje usmiljenje, neizmerno v zakramentu evharistije in duhovništva, zaupamo vate!

    • Miro says:

      EVHARISTIČNI ČUDEŽI SE DOGAJAJO TUDI DANES. TU JE NEKAJ ZADNJIH (Aleteia, 20/06/21)

      POSEBNA ZNAMENJA, KI KAŽEJO NA KRISTUSOVO NAVZOČNOST V EVHARISTIJI, SO SE ZGODILA TUDI V ZADNJIH DESETLETJIH

      EVHARISTIJA je sama na sebi največji čudež, pravi sv. Tomaž Akvinski: Jezus, ki kot Bog in človek na poseben način postane navzoč v kruhu in vinu. Vendar to našim čutom ni dosegljivo – do te resničnosti lahko dostopamo samo z vero.

      Ker Bog pozna slabotnost naše vere, nam po posebnih znamenjih občasno pokaže nekaj od tega, kar se resnično, vendar nevidno dogaja v trenutku posvetitve, ko postane Kristus, Bog in človek, navzoč v kruhu in vinu.

      Ta znamenja so različna: prikazovanje Jezusove podobe med posvetitvijo pri maši, hostije, ki krvavijo ali se spremenijo v meso in kri, nerazložljiva nesplesnitev kruha, pa tudi ozdravljenja in spreobrnjenja med mašo ali češčenjem Najsvetejšega …

      Te pojave imenujemo “EVHARISTIČNI ČUDEŽI”. V literaturi jih v obdobju od 13. do 20. stoletja naštejejo prek 60, Božji služabnik Carlo Acutis pa jih je popisal več kot sto.

      Prvi, o katerem poroča zgodovina, sega že v 4. stoletje. Takrat je neki puščavnik dvomil o resnični Kristusovi navzočnosti v evharistiji. Dva druga meniha, ki sta izvedela za to, sta molila, da bi mu Bog dal znamenje. Ko se je približal oltarju za obhajilo, je prejel kos krvavega mesa.

      O nekaterih najbolj znanih evharističnih čudežih več na:
      https://si.aleteia.org/2021/06/20/evharisticni-cudezi-se-dogajajo-tudi-danes-tu-je-nekaj-zadnjih/

      Božje usmiljenje, neizmerno v zakramentu evharistije in duhovništva, zaupamo vate!

  2. Milan says:

    Pozdravljeni

    Tukaj Milan.

    Jaz bi pa imel eno vprašanje, pa s tem ne mislim nič kaj provocirati, ampak me dejansko zanima.

    Kako naj se potopim v Božje usmiljenje?

    Kaj to pomeni, potopiti se v Božje usmiljenje, rad bi se, pa nevem kako?

    • Hvala says:

      Spoštovani g. MIlan!

      POTOPITI SE V BOŽJE USMILJENJE POMENI TUDI, DA BOGU IZROČIMO SVOJE ŽIVLJENJE, MU ZAUPAMO, MU DOVOLIMO, DA OČISTI NAŠO ČLOVEŠKO GREŠNOST IN MU ZAPUPAMO, DA NAS PRIPELJE V VEČNO ŽIVLJENJE.

      G. Milan JEZUS JE NESKONČNO USMILJEN, VENDAR JE POTREBNO ODITI NA POT SPREOBRNJENJA.

      Kdor želi GOSPODOVO USMILJENJE PREJETI , JE POTREBNO GOSPODA POSLUŠATI, ŽIVETI TAKO KOT ZAPOVEDUJE.

      JEZUS je na zemlji pooblastil LJUDI-DUHOVNIKE IN OSTALE, KI OPRAVLJAJO DELA USMILJENJA .

      SVETA SPOVED JE NAJVEČJE BOŽJE USMILJENJE, KJER ČLOVEK NAREDI SPRAVO Z BOGOM, SE ZOPET PRIPNE NA TRTO. OŽIVI IZ DUHOVNE SMRTI.

      ZAKRAMENTI SO BOŽJE USMILJENJE.

      G. MIlan!

      V Božje usmiljenje boste POTOPLJENI, KO BOSTE DELALI VSE, KAR JE JEZUS ZAPOVEDAL.

      JEZUS je veliko govoril o BOŽJEM USMILJENJU svetnici Favstini Kowalski, ZATO VAM ZELO PRIPOROČAM, DA PREBERETE NJEN DNEVNIK.

      Potopiti se v Božje Usmiljenje POMENI TUDI KLICATI BOŽJE USMILJENJE.

      Zato molite vsak dan ROŽNI VENEC BOŽJEGA USMILJENJA.

      V knjižici, kjer je natiskan Rožni venec Božjega Usmiljenja in Devetdnevnica Božjega Usmiljenja, je napisano, kaj je Jezus rekel:

      JEZUS JE REKEL: EDINO JAZ SEM LJUBEZEN IN USMILJENJE . NITI NAJVEČJEGA GREŠNIKA NE MOREM KAZNOVATI, ČE POKLIČE MOJE USMILJENJE, TEMVEČ MU ODPUŠČAM V SVOJEM BREZMEJNEM IN NEIZČRPNEM USMILJENJU.

      Največje Gospodovo Usmiljenje je, DA NAM GREŠNIKOM ODPUŠČA, DA SE NE BOMO POGUBILI.

      Potopiti se v Božje Usmiljenje pomeni tudi, DA SPREJMEMO GOSPODOOV VOLJO, SVOJO VOLJO PA ODDAMO NJEMU IN TAKO DOPUSTIMO, DA UNIČI NAŠ ČLOVEŠKI EGOIZEM IN SAMOVOLJO.

      G. Milan.

      Glejte, JEZUS JE BIL POKOREN DO SMRTI SVOJEMU OČETU, SPREJEL JE VOLJO OČETA, DAL JE ŽIVLJENJE ZA NAS, zato moramo tudi mi prispevati k Kristusovemu trpljenju na tem svetu. Biti poslušen pomeni SPREJETI NJEGOVO VOLJO.

      G. TURNŠEK, Marjan je med drugim takole zapisal. (Pisma). Ognjišče, 2019, leto 55, št. 12, str 90-92.

      Kristusova človeška volja ‘je pokorna; ne upira se in ne nasprotuje, temveč se podreja njegovi Božji in vsemogočni volji’.” (KKC 475) Iz tega verskega prepričanja Cerkve lahko zaznamo, da izpolnjevanje Božje volje ne pomeni “sebe ponižati, zavreči”, ampak prav nasprotno, sebe v največji meri izpolniti. Reči, da se “človek uresniči, če izpolni svoje želje v življenju, oz. svojo voljo”, če je to mišljeno v nasprotju s tem, kar želi Bog za nas, bi pomenilo, da sebe postavljamo nad Boga in tako sebe, svoja spoznanja in odločitve postavljamo za malika.
      …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

      Kajti v nobenem primeru, tudi če bi tako mislil in ravnal, človek ni Bog. Ob Jezusu pa lahko zaznamo, da je mogoče človeška hrepenenja, želje in odločitve uskladiti s tem, kar je Bog pripravil za nas, ko nas je ustvaril. To zahteva določeno prečiščevanje naše notranjosti, a potem pride do tega, da resnično želimo to, kar je po Božje prav za nas, saj je vse drugo zmota, laž o človeku. Hudobni duh in zlo, ki je aktivno navzoče v svetu, nas želi zvabiti prav v takšno mišljenje in ravnanje, ki bi bilo nasprotno Božjemu hotenju.

      Vendar je vse skupaj še malo bolj zagonetno. Ko govorimo o Bogu, vedno uporabljamo analogno govorico, s katero, ko izrazimo podobnost, hkrati izrazimo še večjo nepodobnost z Bogom. Kajti o Bogu ne moremo enoznačno govoriti z našim človeškim jezikom, niti ga dokončno domisliti s svojim razumom. Lahko pa ga dovolj spoznamo, ker se nam sam razodeva kot Oseba osebi, da se lahko odločimo zanj in mu sledimo.

      Kaj to pomeni glede razumevanja človeške in Božje volje? Poudarimo najprej, da Bog seveda nima takšne ‘volje’, kot jo ima človek. Če je človeška volja nekaj, kar se dogaja na ravni duše v telesu, potem seveda česa takšnega ni v Bogu, ki duše in telesa nima. Zato si ne moremo dobesedno predstavljati, da moramo najprej odkriti vzorec ‘volje’ v Bogu in ga nato primerjati z našo trenutno voljo, ter jo začeti usklajevati in ‘obdelovati’, dokler ne postane kopija Božje. Bog kratko malo nima česa takšnega, kot je omejena, ustvarjena človekova volja. Zato je Cerkev stoletja modro učila, da je odgovor na katekizemsko vprašanje, “kaj je Božja volja”: “da bi se vsi ljudje zveličali in prišli do spoznanja resnice”.

      g. Milan, če boste v dilemi, kako živeti, se ne obremenjujte, berite v Svetem Pismu kako je JEZUS ŽIVEL, DELAL , ON JE NAŠ VZOR.

      Zgledujte se po Njemu!

      GREH JE NAJVEČJE ZLO.

      Dušo očisti od greha lahko samo JEZUS. Za grehe pa je potrebno delati pokoro in jih obžalovati. POSLEDICE IN RANE NA DUŠI, DUHU IN TELESU OD GREHOV IZROČAJTE JEZUSU, ON ZDRAVI, TO JE TUDI NJEGOVO USMILJENJE.

      VSE KAR BOSTE ŽELEI IZVEDETI O JEZUSOVEM NESKONČNEM USMILJENJU BOSTE LAHKO PREBRALI v Dnevniku Favstine Kowalske, kjer je napisano O NJEGOVEM USMILJENJU IN JE SAM JEZUS TO NAROČAL FAVSTINI IN JE ZAPISALA.

      DNEVNIK FAVSTINE KOWALSKE :

      1743 + Neskončna Božja dobrota pri stvarjenju ljudi

      O Bog, ti si v svojem usmiljenju poklical človeški rod iz niča v življenje in si ga obilno obdaril z naravo in milostjo. Toda kakor da bi tvoji dobroti [to] ne bilo dovolj, nam ti, Gospod, v svojem usmiljenju daješ (102) večno življenje. Dovoljuješ nam priti v večno srečo in nam daješ delež pri svojem notranjem življenju, to pa delaš samo po svojem usmiljenju. Tako nas obdarjaš s svojo milostjo samo zato, ker si dober in poln ljubezni. Za tvojo srečo ti sploh nismo bili potrebni, toda ti, Gospod, hočeš svojo srečo deliti z nami. Vendar človek ni vzdržal v preizkušnji; lahko bi ga kaznoval kakor angele z večnim izgnanstvom. Toda nastopilo je tvoje usmiljenje in tvojo notranjost je prevzelo veliko sočutje; sam si obljubil, da nas boš odrešil. Nepojmljive so globine tvojega usmiljenja, da nas nisi kaznoval, kakor smo zaslužili. Naj bo slavljeno tvoje usmiljenje, o Gospod; vekomaj ga bomo slavili. Tudi angeli so se začudili nad veličino usmiljenja, ki si ga izkazal človeštvu…

      1520 Danes mi je Gospod rekel: Odprl sem svoje Srce kot živi izvir usmiljenja. Naj vsi iz njega zajemajo življenje, naj se približujejo z velikim zaupanjem temu morju usmiljenja. Grešniki bodo dosegli opravičenje, opravičeni pa potrditev v dobrem. Kdor je zaupal (115) v moje usmiljenje, tistemu bom ob smrtni uri dušo napolnil s svojim Božjim mirom. Dnevnik 1520.

      BOG DELI NAM VSAK DAN MILOSTI, VSE JE NJEGOVO USMILJENJE! BREZ NJEGOVEGA USMILJENJA NE MORE NOBEN ČLOVEK ŽIVETI.

      Zjutraj, ko vstanete, SE IZROČITE-POTOPITE V JEZUSOVO USMILJENJE, da boste lahko napore in bitke skozi dan z Njegovo pomočjo preživeli, da ne boste obupavali !

      ŽIVLJENJE NA ZEMLJI JE VSAKODNEVNI BOJ PROTI ZLU. Proti zankam hudobca se lahko borimo le z Jezusovo pomočjo- Z NJEGOVIM USMILJENJEM!

      ZATO SE POTOPITE V NJEGOVO DOBROTO IN USMILJENJE, PREPUSTITE SE MU, DA BO NAPRAVIL Z VAMI, TAKO KOT ON ŽELI, KAJTI EDINO TAKO JE PRAV, ZVELIČAVNO IN NAJBOLJŠE ZA VAS.

      TUDI TRPLJENJE JE BOŽJE USMILJENJE DO ČLOVEKA. NE POZABITE TEGA!
      ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

      Vse dobro vam želim!

      • Miro says:

        Z VERO IN ZAUPANJEM SE PRIPOROČIMO PREDVSEM NAŠEMU NAJVEČJEMU SVETOVALCU IN TOLAŽNIKU SVETEMU DUHU ZA POMOČ PRI ODLOČILNEM SPOZNAVANJU, KAJ JE BISTVENO PRI IZKAZOVANJU USMILJENJA V ODNOSU DO BLIŽNJIH. PRI TEM NAM LAHKO ZELO POMAGA NASLEDNJA MOLITEV SVETE FAVSTINE KOWALSKE, VELIKE GLASNICE BOŽJEGA USMILJENJA.

        MOLITEV ZA MILOST IZKAZOVANJA USMILJENJA V ODNOSU DO BLJIŽNJIH (MOLITEV ŽENSKE)

        Vsa se želim spremeniti v tvoje usmiljenje, da bi bila živi odsev tebe, o Gospod. Naj ta največja božja lastnost, to je brezmejno božje usmiljenje, skozi moje srce in mojo dušo dospe k bližnjim.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bile moje oči usmiljene, da bi nikoli ne sumničila in ne sodila po zunanjosti, ampak iskala to, kar je v dušah mojih bližnjih lepo, in jim pomagala.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bil moj sluh usmiljen, da bi se sklanjala k bližnjim v potrebah, da bi moja ušesa ne bila brezbrižna ob bolečini in vzdihljajih bližnjih.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bil moj jezik usmiljen, da bi o svojih bližnjih nikoli ne govorila zaničljivo, pač pa da bi imela za vsakega besedo tolažbe in odpuščanja.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bile moje roke usmiljene in polne dobrih del, da bi svojim bližnjim znale delati le dobro in bi nase sprejemala težja in napornejša opravila.

        Pomagaj mi, da bi moje noge bile usmiljene, da bi svojim bližnjim vedno hitele na pomoč, ne oziraje se na svojo onemoglost in utrujenost. Služenje bližnjim je moj pravi počitek.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bilo moje srce usmiljeno, da bi čutila vse trpljenje bližnjih in da nikomur ne odrečem svojega srca.

        Iskreno se bom srečevala tudi s tistimi, za katere vem, da bodo zlorabljali mojo dobroto, toda sama se bom zaprla v Srce usmiljenega Jezusa.

        O svojem trpljenju bom molčala.

        Moj Gospod, naj se tvoje usmiljenje odpočije v meni.

        Moj Jezus, spremeni me v sebe, kajti ti zmoreš vse (Dn, št. 163).

        MOLITEV ZA MILOST IZKAZOVANJA USMILJENJA V ODNOSU DO BLJIŽNJIH (MOLITEV MOŠKEGA)

        Ves se želim spremeniti v tvoje usmiljenje, da bi bila živi odsev tebe, o Gospod. Naj ta največja božja lastnost, to je brezmejno božje usmiljenje, skozi moje srce in mojo dušo dospe k bližnjim.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bile moje oči usmiljene, da bi nikoli ne sumničil in ne sodil po zunanjosti, ampak iskal to, kar je v dušah mojih bližnjih lepo, in jim pomagal.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bil moj sluh usmiljen, da bi se sklanjal k bližnjim v potrebah, da bi moja ušesa ne bila brezbrižna ob bolečini in vzdihljajih bližnjih.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bil moj jezik usmiljen, da bi o svojih bližnjih nikoli ne govoril zaničljivo, pač pa da bi imel za vsakega besedo tolažbe in odpuščanja.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bile moje roke usmiljene in polne dobrih del, da bi svojim bližnjim znale delati le dobro in bi nase sprejemala težja in napornejša opravila.

        Pomagaj mi, da bi moje noge bile usmiljene, da bi svojim bližnjim vedno hitele na pomoč, ne oziraje se na svojo onemoglost in utrujenost. Služenje bližnjim je moj pravi počitek.

        Pomagaj mi, Gospod, da bi bilo moje srce usmiljeno, da bi čutil vse trpljenje bližnjih in da nikomur ne odrečem svojega srca.

        Iskreno se bom srečeval tudi s tistimi, za katere vem, da bodo zlorabljali mojo dobroto, toda sama se bom zaprl v Srce usmiljenega Jezusa.

        O svojem trpljenju bom molčal.

        Moj Gospod, naj se tvoje usmiljenje odpočije v meni.

        Moj Jezus, spremeni me v sebe, kajti ti zmoreš vse. (Dn, št. 163)

        BOŽJE USMILJENJE, KI NAS NAPOLNJUJEŠ Z MILOSTJO, ZAUPAMO VATE!

  3. Miro says:

    OBNOVITE DRUŽINSKO MOLITEV!

    Dragi otroci! Tudi danes vas kličem, da z odgovornostjo sprejmete moja sporočila! Danes vas posebno
    kličem: obnovite družinsko molitev! Dragi otroci, samo z obnovitvijo družinske molitve, se lahko današnji
    svet duhovno obnovi. Današnjemu svetu, dragi otroci, je potrebna duhovna obnova. Dragi otroci, vedite:
    Mati moli z vami, Mati vas vse priporoča svojemu Sinu, Mati vas ima vse rada. Dragi otroci, hvala vam, ker
    ste se odzvali mojemu klicu!

    Sporočilo Kraljice miru po vidcu Ivanu Dragičeviću, 15. avgust 2008

    http://www.medjugorje.si/medzugorje-sporocila-1984-2022.html

    Marija, Kraljica miru, prosi za nas!

    • Miro says:

      MOLIMO

      Gospod Bog, blagoslovi naš dom.
      Naj bo kraj tvojega miru.
      Naj v njem ne vlada sovraštvo, ampak ljubezen,
      naj v njem ne bo nesloge, temveč edinost.
      Namesto užaljenosti in krivice naj bo v njem odpuščanje.
      Zmota naj se umakne resnici, vera naj premaga dvom.
      V njem naj ne bo tesnobe, ampak upanje,
      naj ne bo teme greha, ampak luč tvoje milosti,
      naj ne bo žalosti, ampak veselje.
      Naj ne bo bolezni, temveč dušno in telesno zdravje.
      Tvoj blagoslov naj nas spremlja na poti v tvoj nebeški dom.
      Amen.

      Več molitev za družine, zakonca, starša, otroke na:
      http://www.zupnija-smlednik.si/molitev-za-druine-zakonca-stara-otroke.html

  4. Miro says:

    PET PREPROSTIH NASVETOV, KAKO VSAK NAŠ DAN NAREDITI SVET (Aleteia, 10/01/18)

    MAJHNE NAVADE, KI LAHKO MARSIKAJ SPREMENIJO

    Življenje je akcija. Nenehno smo vpeti v najrazličnejše obveznosti – družinske, službene in občestvene. Vse skupaj se na videz nikoli ne konča in ko gremo v nedeljo k maši, se tam spomnimo lastnega neuspeha, da bi vsak dan živeli po Božjem navdihu. Pozabimo na molitev in življenje se nikoli ne ustavi, da bi lahko kar koli nadoknadili.

    KAJ STORITI, DA ŽIVLJENJE NE BI TAKO HITELO MIMO NAS?

    Predlagamo pet preprostih nasvetov, ki izčrpani duši lahko pomagajo znova pridobiti vsak dan in ga posvetiti Bogu. Svetost je veliko lažje dosegljiva, če nehamo pritiskati sami nase in preprosto vsak dan z majhnimi koraki odpremo svoja srca.

    MOLITE TAKOJ, KO SE ZBUDITE

    Sv. Jožefmarija Escriva je ta čas imenoval “junaška minuta” in v svojem delu Pot zapisal: “Številni dobri kristjani prevzamejo navado, da svojo prvo misel dneva posvetijo Bogu. Sledi junaška minuta: ta nam olajša jutranje darovanje in poskrbi za dober začetek dneva. Junaška minuta. To je čas, namenjen vstajanju. Brez oklevanja: nadnaravna refleksija in … Vstanemo. Junaška minuta: to je odrekanje, ki krepi našo voljo in ne škoduje telesu.

    Če se nam, z Božjo pomočjo, uspe premagati, bomo odlično opremljeni za dan, ki je pred nami. Prav nič spodbudno ni, če nas potolče že prva bitka.”

    To je silno preprost način za začetek dneva “na pravi nogi”, a tudi eden izmed najtežjih.

    Še drugi nasveti na: https://si.aleteia.org/2018/01/10/5-preprostih-nasvetov-da-zivljenje-ne-bo-tako-hitelo-mimo-nas/

    Presveto Srce Jezusovo, usmili se nas!
    Brezmadežno Srce Marijino, prosi za nas!
    Sv. Jožef, prijatelj Najsvetejšega Srca, prosi za nas!

  5. Miro says:

    Poglabljajmo se v bistvene in temeljne prvine vere Cerkve. Molimo: Pridi, Sveti Duh …

    OD KDAJ IN KOMU CERKEV PODELJUJE KRST?

    Od binkoštnega dne dalje Cerkev podeljuje krst vsem, ki verujejo v Jezusa Kristusa.

    V ČEM JE BISTVENI OBRED KRSTA?

    Bistveni obred krsta je potopitev kandidata v vodo ali oblitje njegove glave z vodo med klicanjem imena Očeta in Sina in Svetega Duha.

    KDO MORE PREJETI KRST?

    Krst more prejeti vsaka oseba, ki še ni krščena.

    Kompendij KKC, 255-257

    https://www.vatican.va/archive/compendium_ccc/documents/archive_2005_compendium-ccc_sl.html

    Božje usmiljenje, neskončno v vseh skrivnostih vere, zaupamo vate!

  6. Hvala says:

    BOLNI NISMO ZATO, KER JE TO BOŽJA VOLJA, AMPAK KER SE NISMO NAUČILI POSLUŠATI, PREBIRATI, PREMIŠLJEVATI, PONOTRANJITI BOŽJE BESEDE IN ŽIVETI PO NJEJ
    ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

    BOŽJA BESEDA V NAS DELUJE IN NAS SPREMINJA, ČE JO POSLUŠAMO S SRCEM
    …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

    POSLUŠATI JEZUSA POMENI ISTO KOT UMIRATI SAMI SEBI
    ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

    ODGOVOR, ZAKAJ MNOGI NE OZDRAVIJO
    …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

    JEZUS JE UMIRAL SAMEMU SEBI IN BIL POKOREN DO SMRTI
    …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

    Božja beseda je živa, spoznavamo jo tako, da jo poslušamo oziroma beremo. Poslušati jo moramo s srcem, da v nas deluje in nas spreminja. Če otopimo in ne slišimo Božje besede prav, se ne spreobrnemo in nas Jezus ne more ozdraviti

    Jezus Kristus je vstal! Aleluja! Naj nas to dejstvo ne preleti kot obrabljena fraza. To je dejstvo. Toda vsak izmed nas na to dejstvo gleda in ga doživlja drugače, po svoje. Ni naša naloga, da bi analizirali, kako to dejstvo vpliva na nas in kakšen odnos imamo do tega največjega, toda z ničimer zasluženega daru. Kar On dela, dela zgolj iz čiste ljubezni do stvarstva in vrhunca stvarstva – človeka. In izpelje brez napake. Če se nam zdi kaj pomanjkljivo, se to ne dogaja zaradi Njega, ampak zaradi (še vedno) neodrešenosti stvarstva, predvsem pa zaradi naših pogledov, naše svobode, naše vloge. Bog nam po svojem Sinu podarja vse, od nas pa je odvisno, kaj in koliko vzamemo oziroma kako smo pripravljeni podarjeno uresničevati v življenju.

    Ker hrepenimo po ljubezni, je najpomembnejše vprašanje, kaj ima Jezus najraje

    Ustvarjeni smo na način, da imamo v sebi hrepenenje po ljubezni, ki jo prejemamo in tudi na različne načine dajemo. Bog ljubi vse in popolnoma. Jaz, človek, pa imam rad nekaj ali nekoga iz vsega srca, kot tedaj zmorem. Tako nekateri radi pojejo, rišejo, ustvarjajo, kuhajo … Nekateri imajo radi svoje delo, igro, imajo radi svoj šport in še in še bi lahko naštevali, kaj vse ljudje radi počnemo. Hvala Bogu, da so naše želje različne! Če pa se ozremo na duhovno področje, ni glavno vprašanje, kaj imamo mi najraje, kaj vidimo, da je najpomembnejše za nas. Ne. Glavno vprašanje je: kaj ima Jezus najraje?

    On je naš učitelj in nismo poklicani, da bi postavljali pogoje Njegovega odnosa do nas in da bi sprejemali od Njega samo to, kar bi mi izbrali, ampak da brezpogojno sprejemamo vso Njegovo ljubezen, ki je največja, saj daje življenje za nas, Njegove prijatelje! On ima najraje to, kar nam govori v svoji besedi: »Kdor ima moje zapovedi in se jih drži, me ljubi, kdor pa me ljubi, tega bo ljubil moj Oče, in tudi jaz ga bom ljubil in se mu razodel« (Jn 14,21).

    Božja beseda je živa, spoznavamo jo tako, da jo poslušamo oziroma beremo
    Jezusu je torej najbolj všeč, če Ga poslušamo! Poslušnost je krepost, ki naj bi jo živeli z vsem srcem. Kajti če z vsem srcem poslušamo in spolnjujemo Njegovo besedo, je naše življenje najbolj rodovitno. Zato je poslušnost s srcem najbolj pomembna krepost v našem življenju. Ta zahteva, da dajemo Božji Besedi največji pomen. Da smo najbolj pozorni na njeno vlogo v našem življenju. Kajti v Božji besedi se ne srečujemo s črko, ampak vsaka Božja beseda omogoča srečanje z Osebo, Bogom, Sveto Trojico. Zato je živa. Zato z odnosom do Božje besede dokazujemo, kakšen odnos imamo do Boga. Odnos do Božje besede pa se kaže z branjem, premišljevanjem, molitvijo in udejanjanjem Božje besede v življenju.

    Ali če vzamemo prispodobo, ki je bližja našemu dojemanju, bi lahko rekli, da se naš odnos z bližnjim tem bolj poglablja, kolikor bolj smo ga pripravljeni poslušati. Ne le z besedami, saj vemo, da je govorica človeka raznovrstna. Kako raznovrstna je šele govorica Boga. Ko namreč nekoga poslušamo s srcem, se zbližujemo z bližnjim in odkrivamo njegove izredne globine, ki jih ne moremo spoznati v površnem odnosu.

    Božjo besedo je treba poslušati s srcem, da v nas deluje in nas spreminja

    Sveto pismo pravi, da se vera krepi le tako, da jo poslušamo Božjo besedo. Ta ne vstopa v človeka, kot radi včasih rečemo: skozi eno uho noter, skozi drugo ven, ampak vstopa v globine našega srca. Zato imamo npr. v Svetem pismu največji zgled poslušnosti Božji besedi v Mariji, ki jo je vedno poslušala in ohranjala v svojem srcu. Drugače povedano: treba je dopustiti, da Božja beseda v srcu deluje in ga spreminja. Obstaja pa nevarnost, da vse dogajanje okoli sebe, tudi pomen Božje besede razumemo in vidimo na podlagi svojega trenutnega stanja in doživljanja. Če se na primer težko bolni človek odloči, da bo molil, pa moli nekaj časa, in tudi če je molil in rotil Boga, naj mu pomaga, ne ozdravi, se je v njem utrdilo prepričanje, da je to pač Božja volja. »Bog hoče, da sem bolan!«

    Če otopimo in ne slišimo Božje besede prav, se ne spreobrnemo in nas Jezus ne more ozdraviti
    Resnica pa je v tem, da nas poglabljanje v Božjo besedo, premišljevanje in molitev, ki izvira iz tega, vodi v drugo smer. Potem ko je Jezus povedal priliko o sejalcu Božje besede (prim. Mt 13,1–9), je žal moral obenem ponoviti tudi preroške besede Izaija, ki jih je povedal že šeststo let prej in jasno označujejo držo večine nas, ljudi, do konca časov: »Poslušali boste, poslušali – a ne boste doumeli, gledali boste, gledali – a ne boste videli. Otopelo je namreč srce temu ljudstvu; z ušesi so težko slišali in zatisnili so si oči, da ne bi z očmi videli, da ne bi z ušesi slišali, da ne bi v srcu doumeli in se spreobrnili in da bi jih jaz ne ozdravil« (Mt 13,14–15).

    Torej, kaj je Jezus rekel? Da je otopelo njihovo srce. In ker ga ne poslušajo z vsem srcem, se tudi ne spreobrnejo in jih ne more ozdraviti. Božja volja nikakor ni, da smo bolni, ampak zdravi! Zato je potrebno, da poslušamo Njegovo besedo, da jo sprejmemo s srcem (jo premišljujemo, ob njej molimo), se tako spreobrnemo in posledično tudi ozdravimo. Tu torej najdemo odgovor, zakaj mnogi ne ozdravijo.

    Poslušati Jezusa pomeni isto kot umirati sami sebi

    Kaj ne pravi prerok Izaija: »V resnici je nosil naše bolezni, naložil si je naše bolečine« (Iz 53,4). Ali pa apostol Pavel, ko pravi: »Zato pa je med vami veliko slabotnih in bolehnih in precej jih je že zaspalo« (1 Kor 11,30). Torej nismo bolni zato, ker je to Božja volja, ampak ker se nismo naučili poslušati, prebirati, premišljevati, ponotranjati Božje besede in živeti po njej.

    Kaj ne pomeni poslušati Jezusa isto kot umirati samemu sebi? Kaj ni sam Jezus umiral samemu sebi in bi pokoren do smrti? Čeprav je bil Božji Sin, se je iz tega, kar je trpel, učil pokorščine in poslušnosti (prim. Heb 5,8). Torej, če hočem biti zdrav in živeti življenje, polno pravih in večnih sadov, je potrebno zgoraj omenjeno. »Kdor ima ušesa, naj posluša« (Mt 11,15). Niko Rupnik, Časnik z dne 5.04.2021).

    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
    ODGOVOR ZAKAJ MNOGI NIKOLI NE OZDRAVIJO

    JEZUS JE REKEL da je otopelo njihovo srce. In ker ga ne poslušajo z vsem srcem, se tudi ne spreobrnejo in jih ne more ozdraviti. Božja volja nikakor ni, da smo bolni, ampak zdravi! Zato je potrebno, da poslušamo Njegovo besedo, da jo sprejmemo s srcem (jo premišljujemo, ob njej molimo), se tako spreobrnemo in posledično tudi ozdravimo. Tu torej najdemo odgovor, zakaj mnogi ne ozdravijo. Niko Rupnik.

    Neprestano ponavljam, DA ČLOVEK, KI ŽELI POSLUŠATI BOGA, OZDRAVETI -CELOVITO, MORA ODITI NA POT SPREOBRNJENJA.

    Veste, razumem človeško GREŠNOST IN SLABOST. Kaj želimo ? ŽELIMO DA BI NAM JEZUS DAL VSE KAR GA PROSIMO, NISMO PA PRIPRAVLJENI HODITI PO POTI SPREOBRNJENJA, KI ZAHTEVA “UMIRANJE SAMEMU SEBI” SVOJI VOLJI IN EGOIZMU.

    ČLOVEK BI RAD VSE IMEL, BREZ VSAKEGA NAPORA, da bi se imeli “fajn”, žurali in bi bilo vse po naši zamisli in načrtih.

    TAKO NE GRE!

    Težko si predstavljam, KAKO ČLOVEK LAHKO IZPOLNJUJE BOŽJO VOLJO, NE DA POSLUŠA BOŽJE ZAPOVEDI, BESEDE V SVETEM PISMU, KI RAZSVETLJUJEJO IN OZDRAVLJAJO ČLOVEKA!?

    Kdor želi IZPOLNJEVATI GOSPODOVO VOLJO, MORA SMER ŽIVLJENJA POPOLNOMA SPREMEMNITI . HODITI JE POTREBNO PO POTI SPREOBRNJENJA,” UMIRATI SAMEMU SEBI”, VZOR JE JEZUS.

  7. Miro says:

    POSLUŠNOST BOŽJI VOLJI

    »Poslušnost Božji volji je eno izmed jeder vere. Za kristjana pomeni pot svetosti. Preko tega se uresničuje Božji načrt, Božje zveličanje. A nasprotovanje se je začelo že z Adamovo neposlušnostjo v raju: Tista neposlušnost je prinesla zlo celemu človeštvu. Tudi grehi so dejanja neposlušnosti Bogu, neizpolnjevanja Božje volje. A Gospod nas uči, da je to pot in da ni druge. Ta pot se začenja z Jezusom, v nebesih. Na zemlji pa se začenja z Marijo, ki je angelu odgovorila, naj se zgodi Božja volja: In s tistim ‘da’ Gospodu je Gospod začel svojo pot med nami.

    Ni lahko izpolnjevati Božje volje. Ni bilo lahko za Jezusa, ki je bil skušan v puščavi in tudi na vrtu Getsemani, kjer je z mukami v srcu sprejel trpljenje, ki ga je čakalo. Ni bilo lahko za nekatere učence, ki so ga zapustili, ker niso razumeli, kaj pomeni izpolnjevati Očetovo voljo. In ni lahko za nas, glede na to, da so nam vsak dan na pladnju ponujene številne možnosti. Takrat se lahko vprašamo, kako naj izpolnimo Božjo voljo, in prosimo za milost, da bi to tudi želeli storiti.«

    Odlomek iz nagovora papeža Frančiška med sveto mašo (27.1.2015)

    Celoten nagovor svetega očeta na: http://arhiv.mirenski-grad.si/kdor-izpolni-bozjo-voljo-mi-je-brat-sestra-mati

    Presveto Srce Jezusovo, usmili se nas!
    Brezmadežno Srce Marijino, prosi za nas!
    Sv. Jožef, prijatelj Najsvetejšega Srca, prosi za nas!

    • Miro says:

      MOLIMO ZA POSLUŠNOST BOŽJI VOLJI

      OČE NAŠ

      Oče naš, ki si v nebesih, posvečeno bodi tvoje ime,
      pridi k nam tvoje kraljestvo, zgodi se tvoja volja
      kakor v nebesih tako na zemlji. Daj nam danes naš
      vsakdanji kruh in odpusti nam naše dolge, kakor
      tudi mi odpuščamo svojim dolžnikom, in ne vpelji
      nas v skušnjavo, temveč reši nas hudega.
      Amen.

  8. Miro says:

    Poglabljajmo se v bistvene in temeljne prvine vere Cerkve. Molimo: Pridi, Sveti Duh …

    KATERE SO PREDPODOBE KRSTA V STARI ZAVEZI?

    V Stari zavezi so razne predpodobe krsta: voda kot vir življenja in smrti; Noetova ladja, ki rešuje po vodi; prehod prek Rdečega morja, ki osvobaja Izraela iz egiptovske sužnosti; prehod čez Jordan, s katerim Izrael stopi v obljubljeno deželo kot podobo večnega življenja.

    KDO DOPOLNI TE PREDPODOBE?

    Dopolni jih Jezus Kristus. V začetku svojega javnega delovanja se dá krstiti Janezu Krstniku v Jordanu. Na križu iz njegove prebodene strani pritečeta kri in voda, podobi krsta in evharistije. Po vstajenju zaupa apostolom poslanstvo: “Pojdite in naredite vse narode za moje učence. Krščujte jih v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha” (Mt 28,19-20).

    Kompendij KKC, 253 in 254

    https://www.vatican.va/archive/compendium_ccc/documents/archive_2005_compendium-ccc_sl.html

    Božje usmiljenje, neskončno v vseh skrivnostih vere, zaupamo vate!

  9. Hvala says:

    KAJ JE ZADOŠČEVANJE IN ZAKAJ JE TO NAJBOLJŠI ODGOVOR NA ZLO?

    NAŠE ŽRTVE CELIJO GREŠNE RANE SVETA

    NAŠA SOUDELEŽBA PRI JEZUSOVEM TRPLJENJU

    MOJI GREHI NE RANIJO LE MENE, AMPAK CELOTNO TELO
    ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

    Beseda zadoščevanje v latinščini pomeni znova pripraviti – z njim lahko sebe in svet pripravimo na ozdravljenje
    Ko se soočimo s strašnim zlom, smo pogosto nemočni. “Kaj lahko storim? Kako lahko pomagamo?” se sprašujemo. Najmočnejša stvar, ki jo lahko storimo – čeprav rezultata ne moremo zaznati s svojimi petimi čuti –, je duhovno zadoščevanje za te grehe. S češčenjem Najsvetejšega, dodatnim rožnim vencem in postom lahko pomagamo zdraviti rane na Kristusovem telesu, ki so jih povzročili grehi.

    Latinska beseda za zadoščevanje (reparatio) izvira iz glagola reparare in pomeni znova pripraviti. Z zadoščevanjem Bogu svojo dušo in svet znova pripravimo na prejem njegove milosti, enako kot zemljo pripravimo za obdelovanje.

    Kristusovo mistično telo

    Toda kako to deluje? Res lahko jaz kaj storim, da bi zadostil za zlo nekoga drugega? In ko govorimo o hudobiji sveta, kaj lahko storimo, česar Jezus še ni storil?

    Odgovor na obe vprašanji najdete v besedah, ki ste ju v prvem odstavku najverjetneje prezrli: Kristusovo telo. S krstom smo kristjani prerojeni, postanemo nova stvaritev v Kristusu, del njega. On živi v nas in mi živimo v njem. On je naša glava in mi smo njegovo telo, kot lepo razlaga sv. Pavel v pismu Efežanom.

    Ker smo vsi združeni v mysticus corpus, mističnem telesu, prek naših dobrih in hudobnih dejanj duhovno vplivamo drug na drugega. Moji grehi ne ranijo le mene, ampak celotno telo. Zato se lahko po duhovniku, ki predstavlja Kristusa in celotno Cerkev, spravim z Bogom in Cerkvijo.

    Naše žrtve celijo grešne rane sveta

    Jezus nam je pridobil odrešenje, mi pa smo po Kristusovem križu pri krstu in spovedi deležni milosti. Po krstu se posvečujemo – pa ne le mi sami, ampak tudi Cerkev in celo svet –, tako da svoja dejanja pridružujemo Kristusovemu darovanju na križu.

    S svojimi žrtvami in dejanji lahko celimo rane, ki jih na svetu povzroča greh. Ker smo kristjani, ki svoja dejanja pridružujemo Kristusovim, naša dejanja postanejo zares učinkovita. Sami ne zmoremo ničesar storiti, vse zmoremo v njem, ki nam daje moč. (Flp 4, 13)

    Naša soudeležba pri Jezusovem trpljenju

    Zdaj bomo lažje razumeli enega najbolj zapletenih odlomkov Nove zaveze. V Pismu Kološanom sv. Pavel piše: “Zdaj se veselim, ko trpim za vas ter s svoje strani dopolnjujem v svojem mesu, kar primanjkuje Kristusovim bridkostim, in to v prid njegovemu telesu, ki je Cerkev.” (Kol 1, 25)

    Kaj le lahko manjka Jezusovemu delu? Naša soudeležba! Sv. Pavel svoje trpljenje združi s Kristusovim in ga daruje Cerkvi.

    Sv. Janez Zlatousti v svoji homiliji o tem odlomku izpostavlja, da Pavlovo trpljenje izraža, kako globoko ljubi, povezan s Kristusom in Cerkvijo. Tako kot je Kristus iz ljubezni svoje trpljenje daroval za nas, lahko tudi mi, združeni z njim, iz ljubezni darujemo svoje trpljenje za druge.

    Ko torej vidimo trpljenje Cerkve, nas ljubezen do Kristusa in njegove neveste Cerkve spodbudi, da trpimo in zanjo darujemo svoje preizkušnje in stiske. Veliko stvari lahko storimo: se udeležimo češčenja Najsvetejšega, molimo rožni venec, se postimo ali darujemo sveto mašo s tem namenom.

    Ko naša dela združimo z Jezusovim odrešenjskim delom, dela niso več naša, ampak postanejo Njegova, in tako učinkovitejša.

    Ko smo nemočni pred obličjem zla, moramo storiti, kar zmoremo. Ne pozabimo, da je to resnično učinkovito. Aleteia

    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

    Ja, VSAK DAN SE JE POTREBNO UPIRATI GREHU, ZLU IN DAROVATI SVOJE TRPLJENJE JEZUSU ZA DRUŽINO, ZA SODELAVCE, ZA SOSEDE, ZA CELI SVET .

    BREZ BOŽJE MILOSTI NE MOREMO NIČESAR!

    ZATO SE VSAK DAN ZDRUŽUJMO Z JEZUSOM, DARUJMO MU MOLITVE, DELO, PROSTI ČAS, PROŠNJE NAJ NAS OBVARUJE GREHOV, OBŽALOVANJE, itd….itd…V ZADOŠČEVANJE ZA GREHE !

    GREH JE NAJVEČJE ZLO NA SVETU.

  10. Miro says:

    POSLUŠAJMO BOŽJO BESEDO IN ŽIVIMO V NJENI MOČI

    TEDAJ JE PRISTOPIL PETER IN MU REKEL: »GOSPOD, KOLIKOKRAT NAJ ODPUSTIM
    SVOJEMU BRATU, ČE GREŠI ZOPER MENE? DO SEDEMKRAT?« JEZUS MU JE DEJAL:
    »NE PRAVIM TI DO SEDEMKRAT, AMPAK DO SEDEMDESETKRAT SEDEMKRAT.«
    (Mt 18,21-22)

    https://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mt+18%2C21-22&id13=1&pos=0&set=2&l=sl

    Božje usmiljenje, ki se na nas izlivaš iz Kristusovih ran, zaupamo vate!

    • Miro says:

      MOLIMO ZA MOČ, DA BI MOGLI VEDNO ODPUŠČATI

      Gospod Bog,
      prepričani smo,
      da tvojega odpuščanja ne prejmejo edinole tisti,
      ki te zanj ne prosijo.
      Saj velikodušno odpuščaš vsem,
      ki te iskreno prosijo.
      Nočeš smrti grešnika,
      marveč hočeš, da se spreobrne in živi.
      Verujemo, da je odpuščanje
      ena od tvojih temeljnih lastnosti.
      Prosimo te, utrdi našo vero v tvoje odpuščanje.
      Daj nam moč,
      da bomo zmogli tudi mi odpuščati tem, ki nas prizadenejo.
      Ko molimo »odpusti nam naše dolge«,
      s tem izpovemo svojo željo in potrebo,
      da nam očistiš srce sovraštva in zamere.
      Obenem pa izkažemo pripravljenost,
      iz srca odpustiti vsem,
      ki so se pregrešili proti nam.

      (molitev za odpuščanje, Ognjišče)

      Božje usmiljenje, v spreobrnjenju grešnikov, zaupamo vate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja