Nasvet

Nasveti za pomoč, nasveti za duhovno rast. Ko nam gre vse prav vse narobe se moramo obrnit k Bogu po pomoč. Ko nam gre vse dobro se moramo tudi obrnit k Bogu po pomoč, mogoče nam gre kaj narobe…


Bi želeli še kak nasvet. Zastavite vprašanje in vam bomo poskušali odgovorit.

This entry was posted in Domov. Bookmark the permalink.

9.572 Responses to Nasvet

  1. Miro says:

    POSLUŠAJMO BOŽJO BESEDO IN ŽIVIMO V NJENI MOČI

    Ko je Jezus to slišal, se je v čolnu umaknil od tam v samoten kraj, sam zase. Množice pa so to izvedele in šle iz mest peš za njim. Ko se je izkrcal, je zagledal veliko množico. Zasmilili so se mu in ozdravil je njihove bolnike. Ko se je zvečerilo, so stopili k njemu učenci in rekli: »Samoten je ta kraj in ura je že pozna; odpústi množice, da gredo v vasi in si kupijo hrano.« Jezus pa jim je rekel: »Ni jim treba oditi. Vi jim dajte jesti!« Rekli so mu: »Tukaj imamo samo pet hlebov in dve ribi.« Dejal jim je: »Prinesite mi jih sem!« In velel je ljudem, naj sedejo po travi, vzel tistih pet hlebov in dve ribi, se ozrl v nebo, blagoslovil, razlomil hlebe in jih dal učencem, učenci pa množicam. Vsi so jedli in se nasitili ter pobrali koščke, ki so ostali, dvanajst polnih košar. Teh pa, ki so jedli, je bilo okrog pet tisoč mož, brez žená in otrok. (Mt 14,13-21)

    https://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mt+14%2C13-21&id13=1&pos=0&set=2&l=sl

    Presveto Srce Jezusovo, usmili se nas!
    Brezmadežno Srce Marijino, prosi za nas!
    Sv. Jožef, prijatelj Najsvetejšega Srca, prosi za nas!

  2. Miro says:

    SVETA DEVICA MARIJA nas varno in zanesljivo vodi k našemu ODREŠENIKU JEZUSU KRISTUSU. Na vsako prvo soboto v mesecu je priporočljivo obnoviti:

    POSVETITEV MARIJINEMU BREZMADEŽNEMU SRCU

    O Marija, kraljica presvetega rožnega venca, pomoč kristjanov in pribežališče človeškega rodu! Danes se posvetimo in izročimo tvojemu Brezmadežnemu Srcu.

    Sprejmi nas v svoje materinsko varstvo in nam pomagaj, da bomo po tvojem zgledu vestno izpolnjevali svoje dolžnosti, živeli po božjih in cerkvenih zapovedih, vdano nosili trpljenje in ostali do konca stanovitni v veri in zaupanju v Božjo previdnost.

    Varuj nas, o Mati, da te ne bomo nikdar žalili z grehi. Posebej sklenemo, da se bomo varovali grehov preklinjevanja in nečistosti, grehov jezika in nevoščljivosti, greha sovražnosti in vsake hudobije.

    Obljubimo ti, o Božja Mati, da bomo posvečevali Gospodove dneve. Po tvoji želji bomo za spreobrnjenje grešnikov radi molili rožni venec in s pobožnostjo prvih petkov in prvih sobot zadoščevali Jezusovemu in tvojemu Srcu za vse žalitve, s katerimi vaju žalimo mi in Bogu odtujeni svet.

    O Mati Marija, Srednica vseh milosti, izprosi nam, da bomo ostali zvesti do konca tebi in tvojemu Sinu ter te vso večnost častili in ljubili z vsemi angeli in svetniki. Amen.

    BREZMADEŽNO SRCE MARIJINO, PROSI ZA NAS!

  3. Miro says:

    Poglabljajmo se v bistvene in temeljne prvine vere Cerkve. Molimo: Pridi, Sveti Duh …

    ZAKAJ SE JE MOGOČE PRI ZAKRAMENTALNI SPOVEDI SPOVEDATI TUDI MALIH GREHOV?

    Cerkev živo priporoča spoved malih grehov, tudi če ni nujna v strogem smislu. Spoved malih grehov nam pomaga pravilno oblikovati vest, se bojevati zoper zla nagnjenja, se dati Kristusu, da nas ozdravi, in napredovati v življenju Duha.

    KDO JE DELIVEC TEGA ZAKRAMENTA?

    Kristus je zaupal službo sprave svojim apostolom in njihovim naslednikom škofom, kakor tudi njihovim sodelavcem duhovnikom, ki postanejo zato orodje božjega usmiljenja in pravičnosti. Oblast opuščati grehe izvršujejo v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha.

    Kompendij KKC, 306 in 307

    https://www.vatican.va/archive/compendium_ccc/documents/archive_2005_compendium-ccc_sl.html

    Božje usmiljenje, neskončno v vseh skrivnostih vere, zaupamo vate!

  4. Hvala says:

    USMILJENJE IN SPREOBRNJENJE

    »Tedaj jim je odprl um, da so doumeli Pisma. Rekel jim je: ‘Tako je pisano: Mesija bo trpel in tretji dan vstal od mrtvih, in v njegovem imenu se bo oznanilo vsem narodom spreobrnjenje v odpuščanje grehov, s čimer bodo začeli v Jeruzalemu. Vi ste priče teh reči.’« (Lk 24,45-48).

    Dva vidika Božjega usmiljenja: spreobrnjenje in odpuščanje grehov

    »Jezus se po vstajenju, preden se dvigne v Očetovo slavo, večkrat prikaže učencem. Evangeljski odlomek, ki se je bral na začetku avdience, pripoveduje o enem od teh prikazovanj. Med njim Gospod spregovori o temeljni vsebini oznanila, ki ga apostoli morajo ponesti v svet: spreobrnjenje in odpuščanje grehov. To sta dva ključna vidika usmiljenja Boga, ki z ljubeznijo skrbi za nas.

    Spreobrnjenje pri prerokih: Vrnitev h Gospodu
    Spreobrnjenje je prisotno v celotnem Svetem pismu. Na poseben način pa pri pridiganju prerokov, ki ljudstvo stalno vabijo, naj se vrne h Gospodu, ga prosi za odpuščanje in spremeni način svojega življenja. Spreobrnjenje za preroke pomeni spremeniti smer hoje in se ponovno obrniti h Gospodu, opreti se na gotovost, da nas On ljubi in da je njegova ljubezen zvesta. Pomeni torej vrniti se h Gospodu.

    Jezus: ‘Spreobrnite se in verujte evangeliju!’

    Spreobrnjenje je bila med prvimi besedami na začetku Jezusovega oznanjevanja: ‘Spreobrnite se in verujte evangeliju!’ (Mr 1,15). S tem oznanilom se Jezus predstavi ljudem, jih prosi, naj sprejmejo njegovo besedo, kakor zadnjo in dokončno besedo, ki jo Oče namenja človeštvu (glej Mr 12,1-11). Glede na pridiganje prerokov, Jezus še bolj vztraja na notranji razsežnosti spreobrnjenja. Ta namreč vključuje celotno osebo, njeno srce in misli, da bi postala nova oseba.

    Spreobrnjenje: Sprejeti milost, podati se k bratom

    Kadar Jezus poziva k spreobrnjenju, ne obsoja oseb. Izhaja iz bližine, ko z njimi deli človeško stanje, je torej z njimi na cesti, v hiši, ob mizi. Usmiljenje do tistih, ki so potrebovali spremembo v življenju, je prihajalo skupaj z njegovo ljubečo navzočnostjo, da bi tako vsakega vključil v svojo zgodbo zveličanja. Jezus je ljudi prepričal s svojo ljubeznivostjo in ljubeznijo. S tem svojim obnašanjem se je v globini dotikal srca oseb. Čutile so, da jih privlači Božja ljubezen in jih spodbuja, naj spremenijo svoje življenje, kot je na primer Matejevo (glej Mt 9,9-13) in Zahejevo (glej Lk 19,1-10) spreobrnjenje. Oba sta spreobrnjenje doživela ravno na ta način: čutila sta, da ju Jezus ljubi in da ju po njem ljubi Oče. Resnično spreobrnjenje se zgodi takrat, kadar sprejmemo dar milosti. Jasno znamenje pristnosti spreobrnjenja pa je, da se zavemo potreb bratov in sester ter smo pripravljeni iti jim naproti.

    Odpreti srce. Jezus bo opravil vse ostalo

    Dragi bratje in sestre, koliko krat tudi mi čutimo potrebo po spremembi, ki bi obsegala našo celotno osebnost! Koliko krat si pravimo, da moramo spremeniti življenje, da tako ne moremo več naprej, da na ta način, moje življenje ne bo dalo sadov, ne bo koristno življenje in ne bom srečen. A Jezus je ob nas z iztegnjeno roko in nam pravi: ‘Pridi, pridi z mano. Jaz ti bom spremenil srce, spremenil ti bom življenje in te naredil srečnega.’ Jezus je z nami, vabi nas, naj spremenimo svoje življenje. On je tisti, ki s Svetim Duhom seje ta nemir, da bi spremenili življenje in bili nekoliko boljši. Sledimo torej Gospodovemu povabilu in se ne upirajmo, kajti samo, če se odpremo njegovemu usmiljenju, bomo našli resnično življenje in resnično veselje. Samo na stežaj moramo odpreti vrata in On bo storil vse ostalo. Vse bo naredil, a mi moramo na stežaj odpreti srce, da nas bo lahko ozdravil in povedel naprej. Zagotavljam vam, da bomo srečnejši.« (Papež Frančišek v katehezi med jubilejno avdienco na Trgu sv. Petra, 18.6.2016)

    ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

    Ja, SPREOBRNJENJE JE PRISOTNO RES V CELEM SVETEM PISMU, PO PREROKIH , KI STALNO VABIJO LJUDSTVO K SPREOBRNJENJU , NAJ PROSIJO BOGA ZA ODPUŠČANJE, USMILJENJE, VRNITEV NAZAJ K NEMU.

    TO JE POTREBNO POSTAVITI NA PRVO MESTO-VRNITEV K BOGU, SPREMENITI SMER!

  5. Hvala says:

    IZSTOPI IZ HUDIČEVEGA SVETA, KER JE V TAKEM SVETU BOG NA ZADNJEM MESTU IN VSE TVOJE DOLŽNOSTI SO NA PRVEM MESTU IN VSI LJUDJE SO POMEMBNEJŠI.

    TVOJE ZDRAVJE, USPEH, KARIERA, VSE TI JE POMEMBNEJŠE.

    V knjižici -VSAKODNEVNO DRUŽENJE Z JEZUSOM piše o tem dr. Tomislav Ivančić.

    Nadalje pravi tudi:

    Obrni se k JEZUSU in pojdi za njim. Kam ? On ti bo rekel: “PRESTOPI MEJO MED TEM SVETOM IN BOŽJIM KRALJESTVOM. PRESTOPI TO MEJO ŽE ENKRAT.”

    Doslej si živel dvojno življenje, HINAVSKO ŽIVLJEJE. VSE SI MORAL DELATI SAM, MISLEČ, DA TI JEZUS NE BO POMAGAL.

    Nisi dopustil, da ti pomaga, ampak si mislil, da moraš ti pomagati JEZUSU.

    PRESTOPI MEJO. IZSTOPI IZ HUDEČEVEGA SVETA.
    …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

    V Božjem kraljestvu je BOG NAJPOMEMBNEJŠI. In šele tam lahko zaupaš, da bo On vse naredil zate.

    Ko prestopiš to mejo, tedaj veš, DA BODO VSE TVOJE MOLITVE USLIŠANE.
    ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

    S te strani NE morejo biti uslišane, ker vse to samo ti delaš.
    …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

    TAM PA, KJER JE BOG PRVI, TAM SI PRIPRAVLJEN DELATI ZANJ; TAM TI JE SVETOST NAJPOMEMBNEJŠA.

    TO BOŽJE KRALJESTVO TOREJ NI IZVEN TEGA SVETA, AMPAJ JE V TEM SVETU. VSE TVOJE OBVEZNOSTI IN DRUGO OSTAJAJO, TODA BOG SEDAJ SODELUJE S TEBOJ.
    …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

    Za vse skrbiš sam in NE VERJAMEŠ, DA BO BOG KARKOLI NAREDIL. MOLIŠ K BOGU, TODA NE PRIČAKUJEŠ, DA BO ON KAJ NAREDIL.

    Prestopi mejo!

    NE BODI VEČ PAMETNEJŠI OD BOGA. (dr. Tomislav Ivančić)

    ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

    Ja, res je. V JEZUSA JE POTREBNO ZAUPATI, POMNOŽI NAM VERO ponavljam.

    Jezus poučuje človeka, če mu dopusti. Iz svojega življenja vam povem, DA JE POTREBNO JEZUSU VEČKRAT POVEDAT Inapr. VERUJEM, DA BOŠ TI SPREMINJAL NAJU;

    VERUJEM, DA BOŠ UREDIL TO, KAR SEM TI IZROČIL-a, VERUJEM, DA BOŠ SPREMINJAL NAJIN ZAKON, VERUJEM……,
    poleg teh izjav se je potrebno GOSPODU ZA VSE KAR DELA IN BO DELAL VSAK DAN ZAHVALJEVATI.

    Premalo imamo hvaležnosti, res premalo, preveč pa vsakodnevnega godrnjanja.

    Dr Tomislav pravi: NIKOLI NE RECI: “JOJ, MOJ BOG, TEGA ALI ONEGA NE ZMOREM.
    ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

    Če tako govoriš, NAPAČNO DELAŠ. Reci raje: “GREM DELAT TJA, KAMOR ME KLIČEŠ. PRIČAKUJEM, DA BOŠ TI MOJ BOG, RAZREŠIL MOJ PROBLEM.” TO JE BOŽJE KRALJESTVO.

    Ja, to je Božje kraljestvo, brez prenašanja TRPLJENJA IN NOŠENJA VSAKODNEVNIH KRIŽEV PA NE GRE.

  6. Miro says:

    POSLUŠAJMO BOŽJO BESEDO IN ŽIVIMO V NJENI MOČI

    »Ob vsaki priložnosti molíte v Duhu z vsakršnimi molitvami in prošnjami. V ta namen bedite z vso vztrajnostjo in molíte za vse svete. Molíte tudi zame, da mi bo dan govor, ko bom odpiral usta, tako da bom neustrašeno oznanil skrivnost evangelija, za katerega opravljam poslanstvo v verigah, in govoril o njem s srčnostjo, kakor je moja dolžnost.« (Ef 6,18-20)

    https://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Ef+6%2C18-20&id13=1&pos=0&set=2&l=sl

    Božje usmiljenje, neskončno v vseh skrivnostih vere, zaupamo vate!

    • Miro says:

      PAPEŽ FRANČIŠEK NAS SPODBUJA, NAJ MOLIMO DRUG ZA DRUGEGA

      Poglobimo se v razmišljanje svetega očeta o MOLITVI POSREDOVANJA ZA DRUGE
      (kateheza, 16. december 2020)

      https://www.vaticannews.va/sl/papez/news/2020-12/papez-o-prosilni-molitvi-z-neznostjo-molimo-drug-za-drugega.html

      • Miro says:

        Z NEŽNOSTJO MOLITI ZA DRUGE (papež Frančišek)

        Cerkev v vseh svojih udih ima poslanstvo, da prakticira molitev priprošnje, da posreduje za druge. Predvsem pa ima to dolžnost vsak, ki je postavljen v odgovorno vlogo: starši, vzgojitelji, posvečeni služabniki, predstojniki skupnosti … Kakor Abraham in Mojzes, morajo včasih pred Bogom »zagovarjati« osebe, ki so jim zaupane. V resnici gre za to, da se nanje gleda z očmi in s srcem Boga, z njegovima nepremagljivima sočutjem in nežnostjo. Z nežnostjo moliti za druge.

        (iz zaključnega dela navedene kateheze)

  7. Hvala says:

    SOČUTNI BODIMO DO VSEH LJUDI

    PROSIMO ZA MILOST POTRPLJENJA. Tega imamo vsi premalo!

    Če nekdo nekaj vpraša petdesetkrat, pa mu odgovorimo petdesetkrat, čeprav samo en stavek. TUDI TO JE SOČUTJE DO ČLOVEKA, POZORNOST.

    Smo zelo slabotna bitja in ne smemo izločevati ljudi na tiste, ki so nam všeč in tiste, ki nam niso po naši človeški volji.

    Poanta življenja je, da se podamo v VIHAR NA MORJU, JEZUS JE TISTI, KI BO POMIRIL VIHAR OB SVOJEM ČASU, NE MI!

    Veliko je ljudi, ki zelo trpijo, imajo sočutje do vseh. TUDI JEZUS JE ZELO TRPEL. JEZUS JE VSAK DAN TRPEL. KOMU JE IZROČAL SVOJE STISKE? OČETU NEBEŠKEMU V MOLITVAH JE IZROČAL, PRAV TAKO NA OLJSKI GORI.

    JEZUS POMIRI VIHAR -Marko 4,35-41

    35 Ko se je tisti dan zvečerilo, jim je rekel: »Prepeljimo se na drugo stran!« 36 Ko so odslovili množico, so ga vzeli v čoln, kakor je bil. Tudi drugi čolni so pluli z njim. 37 Nastal je velik vihar in valovi so pljuskali v čoln, tako da je bil že poln vode. 38 On pa je bil na krmi in je spal na blazini. Zbudili so ga in mu rekli: »Učitelj, ti ni mar, da smo izgubljeni?« 39 In vstal je, zapretil vetru in rekel jezeru: »Utihni! Molči!« In veter se je polegel in nastala je globoka tišina. 40 Njim pa je rekel: »Kaj ste strahopetni? Ali še nimate vere?« 41 Prevzel jih je velik strah in spraševali so se: »Kdo neki je ta, da sta mu pokorna celo veter in jezero?«

  8. Miro says:

    BODIMO OBZIRNI IN SOČUTNI DO TRPEČIH SESTER IN BRATOV, KI PROSIJO ZA MOLITEV

    Priporočam, da z veliko obzirnostjo in sočutjem spremljamo prošnje trpečih sester in bratov v rubriki PROSIM ZA MOLITEV in tudi dejansko veliko molimo za njih. Skrbno premišljujmo evangeljske odlomke o Jezusovem ozdravljanju bolnih. Vedno glejmo na to, s kakšnim sočutjem je ODREŠENIK JEZUS KRISTUS pristopal do ljudi v hudih dušnih in telesnih stiskah. Prosimo ga za veliko milost, da bi bili po Njegovem zgledu tudi mi sočutni in usmiljeni do bližnjih v stiski – v mislih, besedah in dejanjih, v moči Svetega Duha. Prosimo ga za luč in moč, da bi vse potrebne milosti zajemali iz odrešenjskega studenca BOŽJEGA USMILJENJA, in sicer s pomočjo Presvete Device Marije, svetega Jožefa in vseh svetnikov.

    Božje usmiljenje, ki si nam dalo Presveto Devico Marijo za Mater usmiljenja, zaupamo vate!

    • Miro says:

      MOLIMO K SVETEMU DUHU

      Pridi v mene, Sveti Duh,
      Duh modrosti:
      podari mi notranje oči in ušesa,
      da me ne bodo vezala
      na materialne stvari,
      ampak vedno iskala duhovno realnost.
      Pridi v mene, Sveti Duh,
      Duh ljubezni: dolivaj vedno več
      prave ljubezni v moje srce.
      Pridi v mene, Sveti Duh,
      Duh resnice: dovoli mi,
      da dosežem spoznanje resnice
      v vsej njeni polnosti.
      Pridi v mene, Sveti Duh,
      živa voda, ki priteka iz gore
      za večno življenje:
      daj mi milost, da pridem k tebi
      občudovat obraz Očeta
      v življenje in radost brez konca.
      Amen.

      (molitev sv. Avguština)

      • Miro says:

        PROSILNA MOLITEV

        Prosilna molitev je verjetno najbolj znana oblika molitve. Njeni izrazi so besede prošnje, s katero prosimo, moledujemo, z vztrajnostjo kličemo, kličemo na pomoč, vpijemo, kričimo in se celo bojujemo v molitvah (prim KKC 2629). To je molitev, ki prepoznava moč in veličino Boga in prosi njegovega usmiljenja.

        Ta tip molitve bi moral najprej vključevati prošnjo za odpuščanje, kot je molil cestninar: »Bodi milostljiv meni grešniku (Lk 18,13). Prošnja za odpuščanje je predhodna pravilni in čisti molitvi. Zaupljiva ponižnost nas znova postavi v luč občestva z Očetom in njegovim Sinom Jezusom Kristusom in občestva enih z drugimi: tedaj ‘dobimo od njega vse, kar ga prosimo’ (1 Jn 3,22).Prošnja za odpuščanje je predhodna evharističnemu bogoslužju pa tudi osebni molitvi« (KKC 2631).

        Bog vedno usliši naše prosilne molitve, čeprav morda ne na način, ki smo ga pričakovali mi.

        O drugih načinih molitve več na: https://nadskofija-ljubljana.si/laiki/pet-nacinov-molitve-ki-bodo-spremenili-vase-zivljenje/

        Božje usmiljenje, neskončno v vseh skrivnostih vere, zaupamo vate!

  9. Miro says:

    DVA STEBRA: ODPUŠČATI IN DAJATI

    KAJ ZA UČENCE POMENI »BITI USMILJENI«, JEZUS POJASNI Z DVEMA GLAGOLOMA: »ODPUŠČATI« IN »DAJATI«.

    Usmiljenje se izraža predvsem v odpuščanju. »Ne sodite in ne boste sojeni. Ne obsojajte in ne boste obsojeni.« Jezus ne preobrača človeške pravičnosti, ampak učence opominja, da je v bratskih odnosih treba prekiniti s sodbami in obsodbami. »Odpuščanje je namreč tisti steber, ki podpira življenje krščanske skupnosti, kajti v njem se kaže zastonjskost ljubezni, s katero nas je Bog prvi ljubil,« je poudaril papež Frančišek in dodal, da kristjan mora odpuščati, ker mu je bilo odpuščeno. Po njegovih besedah je napačno soditi in obsoditi brata, ki greši. Ne zato, ker ne bi hoteli priznati greha, ampak ker obsojanje grešnika trga bratsko vez z njim in zaničuje usmiljenje Boga, ki pa se ne želi odpovedati nobenemu od svojih otrok. Nimamo te oblasti, da bi obsodili svojega brata, ki se moti, nismo nad njim: prej imamo dolžnost, da mu povrnemo dostojanstvo Očetovega otroka in ga spremljamo na poti spreobrnjenja.

    Sveti oče je zatem spregovoril še o drugem stebru, to je »dajati«. »Dajajte in vam bo dano … S kakšno mero namreč merite, s takšno se vam bo odmerilo,« pravi Jezus. Bog nam daje precej več, kot pa si zaslužimo. A še bolj bo velikodušen s tistimi, ki so tu na zemlji bili velikodušni. Jezus ne pravi, kaj se bo zgodilo s tistimi, ki ne dajejo, a podoba »mere« predstavlja svarilo: glede na mero ljubezni, ki jo dajemo, smo mi sami tisti, ki odločimo, kako bomo sojeni, kako bomo ljubljeni. »Če dobro pogledamo,« je pripomnil Frančišek, »je v tem neka dosledna logika: s kakšno mero se prejema od Boga, se daje bratu; in s kakšno mero se daje bratu, se prejema od Boga.«

    Odlomek iz kateheze svetega očeta: Usmiljeni kakor Oče (21.9.2016)

    Celotna kateheza na: https://katoliska-cerkev.si/papezeva-kateheza-usmiljeni-kakor-oce

    Božje usmiljenje, ki nas napolnjuješ z milostjo, zaupamo vate!

    • Miro says:

      Zaključne misli papeža Frančiška iz navedene kateheze, s poudarkom, da je usmiljena ljubezen edina pot.

      ČE ŽELIMO IMETI SRCE, POLNO LJUBEZNI, BODIMO USMILJENI

      »Vsem je potrebno, da smo nekoliko bolj usmiljeni, da o drugih ne govorimo slabo, da ne sodimo, da druge ne opravljamo s kritikami, zavistjo in ljubosumnostjo. Moramo odpuščati, biti usmiljeni, živeti svoje življenje v ljubezni.« Ta ljubezen omogoča Jezusovim učencem, da ne izgubijo identitete, ki so jo prejeli od Njega in da se prepoznavajo kot otroci istega Očeta. V ljubezni, ki jo prakticirajo v življenja, tako odseva tisto usmiljenje, ki ne bo nikoli imelo konca, je zatrdil papež in poudaril, naj ne pozabimo, da se z usmiljenjem, odpuščanjem in dajanjem naše srce širi v ljubezni. Egoizem in jeza pa delata malo srce, ki otrdi kakor kamen. Če želimo imeti srce, ki je polno ljubezni, bodimo usmiljeni, je še spodbudil papež Frančišek.

  10. Hvala says:

    KJE SO JANEZU KRSTNIKI?

    Danes je toliko strahu med ljudmi, bojazni, življenje poteka pod napetostjo, res težko stanje.

    GOSPOD LAHKO REŠUJE IN REŠI. NAREDIL BO PO NAČRTU, KI GA IMA, VENDAR MI SE TEŽKO ODPOVEDUJEMO SVOJI SAMOVOLJI IN EGOIZMU.

    UPIIRAMO SE GOSPODOVIM ZAHTEVAM.

    Kolikokrat na mesec slišimo, DA SE JE POTREBNO ODPOVEDATI SVOJI SAMOVOLJI IN VZETI KRIŽ NA RAME?

    Sama vidim problem v tem, DA DANAŠNJI ČLOVEK NE DOVOLI, DA GA BOG VODI, PREOBLIKUJE, MU SVETUJE. Hoče delati sam po svoji volj. DA BI JEZUS IZPOLNJEVAL NAŠO VOLJO GLEDE VSEGA.

    In ker to ne gre, je padec, boleče trdo stanje. PREPUSTITI SE GOSPODU, POPOLNOMA SE PREPUSTITI, TO JE POTREBNO ZA REŠITEV IZ TEŽKEGA STANJA.

    Ni potrpljenja. MILOST POTRPLJENJA POTREBUJE CEL SVET.

    • Miro says:

      VEDNO VSE Z ZAUPANJEM IZROČIMO BOGU

      Oče,
      izročam se tvojim rokam.
      Stori z menoj, kar hočeš.
      Za vse, kar boš hotel storiti z menoj,
      se ti zahvaljujem.
      Na vse sem pripravljen, vse sprejemam,
      da se le zgodi tvoja volja v meni
      in v vseh stvareh.
      Nič drugega ne želim, moj Bog.
      V tvoje roke polagam svojo dušo,
      izročam ti jo, moj Bog,
      z vsem žarom svojega srca ti jo dajem,
      ker te ljubim
      in je zame potreba ljubezni,
      da se dajem, da se izročam
      v tvoje roke, brez meja,
      z neskončnim zaupanjem,
      ker si ti moj Oče. Amen.

      Molitev izročitve, sv. Charles de Foulcauld

      • Miro says:

        Preberite še:

        KAKO ZAUPATI BOGU, KO JE ŽIVLJENJE NEUSMILJENO (Aleteia, 28/04/20)

        SV. TEREZIJA DETETA JEZUSA NAS SPODBUJA, NAJ ZAUPAMO V BOŽJE USMILJENJE, POSEBEJ TAKRAT, KO BOGU NISMO ZVESTI

        Zaupanje v Boga je ena izmed prvih stvari, ki jih izgubimo, ko življenje postane resnično težko in nam ne uspeva ohranjati zvestobe Bogu. Opazujemo svoje življenje in razmišljamo: “Kje si, Bog?” ali “Tega ne zmorem.” Vse skupaj je še bolj izrazito, ko naša volja oslabi in podležemo različnim skušnjavam.

        Več o tem na: https://si.aleteia.org/2020/04/28/kako-zaupati-bogu-ko-je-zivljenje-neusmiljeno/

        Božje usmiljenje, ki nas napolnjuješ z milostjo, zaupamo vate!

        • Miro says:

          Izpostavil bi še ključno misel iz navedenega prispevka:

          KO ŽIVLJENJE POSTANE NEUSMILJENO IN PADEMO ALI PA ZAČNEMO DVOMITI O BOŽJI DOBROTI, JE NAJBOLJE, ČE SE ZATEČEMO V NJEGOVO NAROČJE. ZA TO PA POTREBUJEMO SINOVSKO SRCE, KI SE NE BOJI BOŽJE JEZE, TEMVEČ ZAUPA V NJEGOVO USMILJENO LJUBEZEN.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja