Članki za dušo

Tu se dodaja članke, ki so povzeti po drugih internetnih straneh. Prosim, da se navedejo viri kje je bilo povzeto.

This entry was posted in Domov. Bookmark the permalink.

13.706 Responses to Članki za dušo

  1. Janez says:

    V Italiji je zaradi pandemije covida-19 umrlo vsaj 30 duhovnikov, od teh je 16 iz skofije Bergamo. Župniki, formatorji, možje, ki so bili predani svojemu poslanstvu. S svojim življenjem so pričevali o Cerkvi, ki jo želi papež Frančišek, o tisti Cerkvi, ki ima vonj po svojih ovcah, s katerimi deli njihove težave in usodo. Oseb, ki so okužene s koronavirusom, je vedno več, med njimi pa je tudi veliko duhovnikov. Nekateri so v izolaciji, drugi na intenzivni negi. V teh dneh jih je vsaj 30 umrlo zaradi zapletov, povezanih s pandemijo.

    V teh težkih in negotovih trenutkih si duhovniki kljub vsemu prizadevajo stati ob strani ljudem sredi te velike preizkušnje. In ravno njim je papež Frančišek, med popoldanskim nagovorom, v nedeljo, 15. marca, namenil posebno zahvalo: »Želim se zahvaliti vsem duhovnikom, za ustvarjalnost teh duhovnikov … Duhovniki, ki si izmislijo tisoč načinov, da bi bili blizu ljudem, da se ljudstvo ne bi čutilo zapuščeno.« Za duhovnike je papež molil med jutranjo mašo v kapeli Doma sv. Marte, 13. marca: »Danes bi želel moliti tudi za pastirje, ki morajo spremljati Božje ljudstvo v tej krizi: naj jim Gospod dá moči in tudi sposobnosti, da bi izbrali najboljša sredstva, ki bodo pomagala … Naj Božje ljudstvo čuti, da ga spremljajo pastirji ter občuti tolažbo Božje besede, zakramentov in molitve.«

    Porta Pridi in poglej 25. 3. 2020

    Božje usmiljenje, studenec bolnim in trpečim, Vate zaupamo.
    Božje usmiljenje, tolažba in blagor vsem, ki so skesanega srca, Vate zaupamo.
    Božje usmiljenje, upanje tistim, ki obupavajo, Vate zaupamo.
    Božje usmiljenje, ki vedno in povsod spremljaš vse ljudi, Vate zaupamo.
    Božje usmiljenje, ki nas napolnjuješ z milostjo, Vate zaupamo.

  2. hvala says:

    CERKEV NAM PRAVI, DA JE VSAKOKRAT, KO MOLIMO , SVETI DUH NAVZOČ S SVOJO MILOSTJO IN NAS VODI PO POTI MOLITVE. TAKO NAS KORAK ZA KORAKOM UČI MOLITI.

    A NE SAMO TO. DUH MOLI V NAS. JANEZ ZLATOUSTI JE REKEL: “MOLITEV JE NEIZRAŽENA LJUBEZEN, KI NE PRIHAJA OD ČLOVEKA, AMPAK IZVIRA IZ BOŽJE MILOSTI. ”
    ZATO JE TREBA DATI PROSTOR SVETEMU DUHU, VENDAR TO NI SAMO PO SEBI RAZUMLJIVO.

    POGOSTO NAMREČ ZARADI PREOBILNIH BESED IN ZARADI RAZTRESENOSTI SVETEMU DUHU ONEMOGOČAMO , DA BI MOLIL V NAS. V NAS KAR NAPREJ DIVJA VIHAR MISLI, POJMOV, ZAZNAV IN ODVEČNIH PODOB.
    ZATO SVETI DUH TEŽKO PRIDE DO BESEDE.

    NAŠE SRCE SE MORA UMIRITI, BITI V TIŠINI, KAR JE NASPROTJE OD RAZTRESENOSTI, RADOVEDNOSTI IN ODVEČNEGA KLEPETANJA. NAUČITI SE MORAMO POČIVATI V SVOJEM SRCU, SPUSTITI SE V NJEGOVE GLOBINE, MOLITI IN ŽIVETI Z MIROM V SRCU.

    KO V MOLITVI DAMO PROSTOR DUHU, TAKO DA SMO TIHO IN GA POSLUŠAMO, ON VŽIGA NAŠE SRCE, OBRAČA NAŠO POZORNOST K JEZUSU IN NAS VODI.

    SVETI DUH NAS VOD, DA POSTANEMO SPOSOBNI SLAVLJENJA IN ZAHVALJEVANJA, IN ZARADI TEGA PREMAGAMO SVOJE SLABOSTI.

    SVETI DUH NAM POMAGA V MOLITVI PREPOZNAVATI BOŽJO VOLJO.

    Molitev: PROSIM TE, GOSPOD, DAJ MI MOČ, DA SE ODPOVEM NAPAČNEMU POJMOVANJU SEBE, ZARADI KATEREGA MISLIM , DA SEM SPOSOBEN MOLITI SAM.

    PRAV TAKO DUH PRIHAJA NA POMOČ NAŠI SLABOSTI. SAJ NITI NE VEMO, KAKO JE TREBA ZA KAJ MOLITI, TODA SAM DUH POSREDUJE ZA NAS Z NEIZREKLJIVIMI VZDIHI. IN ON , KI PREISKUJE SRCA, VE, KAJ JE MIŠLJENJE DUHA, SAJ DUH POSREDUJE ZA SVETE, V SKLADU Z BOŽJO VOLJO (Rim 8,26-27), prepis Devetdnevnica k Svetemu Duhu- Vojtech Kotet).

    Prepustimo se Svetemu Duhu, On nas bo vodil po poti molitve in nam bo pomagal prepoznati Božjo voljo za nas, saj sami ne vemo kako je treba za kaj moliti.

  3. Janez says:

    KAKO SEM LAHKO PREPRIČAN, DA KOT KRISTJAN MOLIM V SKLADU Z BOŽJO VOLJO?

    Človekov glavni namen je, da poveličuje Boga in da za vedno uživa v njem (Pridigar 12,13; Prvo pismo Korinčanom 10,31). Poveličevanje Boga v vsem, kar delamo, vključuje molitev v skladu z njegovo voljo. Najprej moramo prositi za modrost, da bi pravilno molili. »Če pa komu od vas manjka modrosti, naj jo prosi od Boga, ki jo vsem rad daje in ne sramoti – in dana mu bo« (Jakobovo pismo 1,5). Ko prosimo za modrost, moramo zaupati Bogu, da je milosten in pripravljen uslišati naše molitve: »Prosi pa naj v veri, ne da bi kaj dvomil« (Jakobovo pismo 1,6; gl. tudi Evangelij po Marku 11,24). Tako molitev v skladu z Božjo voljo vključuje prošnjo za modrost (da bi spoznali Božjo voljo) in prošnjo v veri (da bi zaupali Božji volji). Tukaj je sedem svetopisemskih navodil, ki bodo vodila vernika v molitvi v skladu z Božjo voljo:

    1) Moli za stvari, za katere Sveto pismo zapoveduje molitev. Zapovedano nam je, naj molimo za svoje sovražnike (Evangelij po Mateju 5,44); naj Bog pošlje misijonarje (Evangelij po Luku 10,2); da ne pademo v skušnjavo (Evangelij po Mateju 26,41); za oznanjevalce besede (Pismo Kološanom 4,3; Drugo pismo Tesaloničanom 3,1); za vlado in oblastnike (Prvo pismo Timoteju 2,1–3); za tolažbo v stiski (Jakobovo pismo 5,13); in za ozdravljenje sovernikov (Jakobovo pismo 5,16). Kjer Bog zapoveduje molitev, lahko molimo z zaupnostjo, da molimo v skladu z njegovo voljo.

    2) Posnemaj zgled Bogu predanih junakov v Svetem pismu. Pavel je molil za odrešitev Izraela (Pismo Rimljanom 10,1). David je molil za usmiljenje in odpuščanje, ko je grešil (Psalm 51,3–4). Zgodnja cerkev je molila za pogum v oznanjevanju (Apostolska dela 4,29). Te molitve so bile v skladu z Božjo voljo in podobne molitve danes so tudi. Tako kot Pavel in zgodnja cerkev bi morali tudi mi vedno moliti za odrešitev drugih. Zase bi morali moliti tako kot David, se vedno zavedati svojega greha in ga prinašati pred Boga, da ne bo oviral našega odnosa z njim in škodil našim molitvam.

    3) Moli s pravo motivacijo. Bog ne bo blagoslovil sebičnih motivov. »Prósite, pa ne prejemate, ker slabo prósite – namreč zato, da bi to porabili za svoje naslade« (Jakobovo pismo 4,3). Moliti bi morali tako, ne da naše vzvišene besede slišijo drugi in nas vidijo kot »duhovne«, ampak večinoma na samem in na skrivnem, da nas bo naš nebeški Oče slišal na samem in nas odkrito nagradil (Evangelij po Mateju 6,5–6).

    4) Moli z duhom odpuščanja do drugih (Evangelij po Marku 11,25). Duh zagrenjenosti, jeze, maščevanja ali sovraštva do drugih bo preprečil našemu srcu, da bi molili v pravilni podrejenosti Bogu, tako kot nam je naročeno, naj ne prinašamo darov Bogu, dokler se ne spravimo z brati in sestrami v Kristusu.

    5) Moli z zahvaljevanjem (Pismo Kološanom 4,2; Pismo Filipljanom 4,6–7). Vedno lahko najdemo nekaj, za kar smo lahko hvaležni, ne glede na to, kako nas obremenjuje naša situacija ali potrebe. Najbolj trpeči človek, ki živi v odrešujoči Kristusovi ljubezni, ki ima zagotovilo odrešitve zdaj in ki ga pričakujejo nebesa, ima razlog, da je hvaležen Bogu.

    6) Moli z vztrajnostjo (Evangelij po Luku 18,1; Prvo pismo Tesaloničanom 5,17). Vztrajati moramo v molitvi in ne odnehati ali izgubiti potrpljenje, ker nismo dobili takojšnjega odgovora. Del molitve v skladu z Božjo voljo je, da verjamemo, da ne glede na to, ali je njegov odgovor »da«, »ne« ali »čakaj«, sprejmemo njegovo presojo, se podredimo njegovi volji in še naprej molimo.

    7) Zanašaj se na Božjega Duha v molitvi. To je čudovita resnica: »Saj niti ne vemo, kako je treba za kaj moliti, toda sam
    Duh posreduje za nas z neizrekljivimi vzdihi. In on, ki preiskuje srca, ve, kaj je mišljenje Duha, saj Duh posreduje za svete, v skladu z Božjo voljo« (Pismo Rimljanom 8,26–27). Bog Sveti Duh posreduje pred prestolom milosti za Božje ljudstvo. V trenutkih naše najgloblje depresije ali bridkosti, v trenutkih, ko se nam zdi, da sploh ne moremo moliti, imamo tolažbo v spoznanju, da Sveti Duh pravzaprav moli za nas! Kako čudovitega Boga imamo! Kakšno zagotovilo imamo, ko se trudimo hoditi v Svetem Duhu in ne v človeškem mesu! Imamo zaupnost, da bo Sveti Duh dokončal svoje delo poučevanja, kako naj molimo k Očetu po Sinu v skladu z Božjo voljo. Počivamo lahko v spoznanju, da bo Bog poskrbel, da nam bo vse pripomoglo k dobremu (Pismo Rimljanom 8,28). Kajti Bog bo slišal in uslišal naše molitve in prošnje, ki Vanj Verjemo in Zaupamo.

    Gotquestions

    Pridi Sveti Duh Tolažnik, Vodi nas, navdihni nas, poduči nas, kaj je prav, da naredimo, ker vse to je prav v Božjih Očeh, ker je v skladu z Božjim Načrtom in Božjo Voljo. Gospod pomagaj nam, da bomo molili in spoznali, kaj želiš od nas, da ne zaidemo s človeškimi premisleki in pametjo. Naše Misli niso Tvoje Misli in Naše Želje niso Tvoje Želje. Pomagaj nam, da bomo vedno hodili po Poti Odrešenja k Jezusu in poduči nas, kaj je prav v Božjih Očeh. Amen. Janez

    VSEMOGOČNI BOG
    Vsemogočni, večni, pravični in usmiljeni Bog,
    daj nam ljudem vodstvo in poduk, da bomo zaradi tebe delali vse,
    kar vemo, da hočeš,
    in vedno hoteli, kar je tebi všeč;
    da bomo notranje očiščeni,
    notranje razsvetljeni z Lučjo Jezusa
    in vžgani z Vero in ognjem Svetega Duha,
    mogli hoditi po stopinjah tvojega ljubljenega Sina,
    našega Gospoda Jezusa Kristusa
    in le po tvoji milosti priti k tebi, Najvišji;
    ti, ki v popolni Trojici nedeljivo Eden
    živiš in kraljuješ v slavi,
    vsemogočni Bog,
    na vse veke vekov.
    Amen.

  4. Janez says:

    BOŽJE ODPUŠČANJE ZA NAŠO ODREŠITEV

    MOLITEV ZA ODPUŠČANJE IN BOŽJE USMILJENJE
    Božje odpuščanje lahko dosežemo v spokorni molitvi in prošnjah za odpustitev za vse grehe. Ključ, ki Božjemu odpuščanju na široko odpre vrata, je preprost: da ga prosimo s ponižnim in skesanim srcem. Ljubi nas in zato nam je vedno pripravljen odpuščati, čeprav smo Boga žalili. Brez odpuščanja in spreobrnitve pa ljudje nismo resnično svobodni. Potrebujemo Božje odpuščanje, pa tudi odpuščanje tistega, ki smo ga s svojim ravnanjem prizadeli. Tisti trenutek, ko se Bogu, ker ni spovedi, neposredno iskreno kesamo in spovemo svojih grehov, nam Bog, ki je usmiljen, zvest in pravičen, odpusti vse naše krivičnosti. Prosimo Boga za Milost in Usmiljenje, da prenehajo vse preizkušnje in bolezni zaradi koronavirusa, ki nas je ljudi v svetu in pri nas zelo prizadel, da je zbolelo in umrlo veliko ljudi. Marsikje so zdravniki in medicinsko osebje na robu svojih moči, v bolnicah primanjkuje sob in postelj, respiratorjev. Ustavila so se podjetja, promet, turizem, proizvodnja, športnai dogodki, ljudje so ostali doma v samoizolaciji, nimamo svetih maš in spovedi v Cerkvah, vse se je ustavilo in obnemelo; ostal si nam samo Ti Gospod in naše Upanje v Božje Usmiljenje, Božjo Ljubezen in Božjo Dobroto. Gospod Usmili se, Kristus Pomagaj nam, ki se k Tebi zatekamo, Bog prosimo Te, Odreši nas in nam Odpusti vse naše Grehe, s katerimi smo Te žalili. Dal si nam poduk in lekcijo iz spokornosti in poslušnosti Nebeški Oče, Tvoji Božji Otroci, ki nas Ljubiš, obljubimo, da se spreobrnemo in poboljšamo. Prosimo ne preizkušaj nas več, ker smo izmučeni in bomo težko vzdržali tvojo vzgojno kazen do konca; prosimo Te, dovoli prenehanje nadaljevanje vzgojne kazni, da ne obnemoremo, ker obstajajo meje naše vzdržljivosti. Vemo Bog, da poznaš meje naše vzdržljivosti in da nam hočeš le vse dobro. Preizkušnje in bolezni zaradi koronavirudsa so težke in so zelo globoko zarezale v naša življenja. Smo brez svojcev, ki so v osami v bolnicah, nekateri so umrli brez slovesa svojcev, delavci so doma brez dela in dohodkov, starejši so v domovih osamljeni brez svojcev in osebja, otroci so doma in niso v šolah in vrtcih, podjetja, zavodi, banke, šole, vrtci so zaprti, vse stoji. Mnoge umrle v Italiji in Španiji prevaža vojska v tovornjakih v prepolne mrtvašnice in bolnice so prepolne bolnikov, kjer so zboleli tudi zdravniki in medicinsko osebje. Cerkve so vse zaprte in svete maše gledamo le doma po televiziji in internetu. Vemo, da smo grešili in kesamo se vseh grehov. Oprosti nam Oče prosimo. Dovoli nam, da se vrnemo k Tebi, Tvoji Izgubljeni Otroci, ki si naš Oče, ki nas imaš še vedno rad in nam Odpuščaš vse grehe in žalitve. Vemo Oče, da bo po koronavirusu vse drugače, da se bo marsikaj spremenilo. Predvsem mi in naše delovno okolje, naša Vera in Molitve, naš odnos do soljudi, do okolja in narave, do Cerkve, do Tebe Oče, do molitev in ponižne spokornosti, da bomo odslej stanovitno, brez stranpoti, hodili po Poti Odrešenja h Kristusu in Spolnjevali Božjo Voljo. Prosim Pomagaj nam pri tem Nebeški Bog, saj brez Tebe tega ne bomo zmogli. S Teboj pa, bomo zmogli vse, ki nam daješ Vse. Pridi Gospod in nas Odreši. Vate Zaupamo, ki si Naš Ljubljeni Oče. Amen. Janez

    Molitev
    Gospod Bog,
    prepričani smo,
    da tvojega odpuščanja ne prejmejo edinole tisti,
    ki te zanj ne prosijo.
    Saj velikodušno odpuščaš vsem,
    ki te iskreno prosijo.
    Nočeš smrti grešnika,
    marveč hočeš, da se spreobrne in živi.
    Verujemo, da je odpuščanje
    ena od tvojih temeljnih lastnosti.
    Prosimo te, utrdi našo vero v tvoje odpuščanje.
    Daj nam moč,
    da bomo zmogli tudi mi odpuščati tem, ki nas prizadenejo.
    Ko molimo »odpusti nam naše dolge«,
    s tem izpovemo svojo željo in potrebo,
    da nam očistiš srce sovraštva in zamere.
    Obenem pa izkažemo pripravljenost,
    iz srca odpustiti vsem,
    ki so se pregrešili proti nam. Amen.

    Iskra
    Blagor tistemu, ki so mu pregrehe odpuščene, ki so mu grehi oproščeni.
    Blagor človeku, ki mu Gospod ne prišteva krivde in v njegovem duhu ni prevare. (Ps 32,1-2)
    Odpústi nam naše dolge, kakor smo tudi mi odpustili svojim dolžnikom. (Mt 6,12)
    RUSTJA, Božo. (Povejmo z zgodbo). Ognjišče

    Lepa je molitev: ‘Gospod, vem, da v svoji slabotnosti ne zmorem ničesar brez Božje pomoči.’
    Vsi smo slabotni. Padamo v grehe. Slabotnost je posledica rane izvirnega greha. Kdor meni, da je močan in da se bo lahko znašel sam, je naiven. Na koncu ostane poražen. Potolčejo ga mnoge slabosti, ki jih nosi v sebi. Te nas morajo pripeljati do tega, da za pomoč prosimo Gospoda. V naši slabotnosti namreč ne zmoremo ničesar brez njegove pomoči. V krščanskem življenju ne moremo narediti nobenega koraka brez Gospodove pomoči, ker smo slabotni. Kdor je torej pokončen, naj pazi, da ne pade, ker je tudi on slaboten. Prav tako smo slabotni v veri: Vsi mi imamo vero, vsi mi želimo iti naprej v krščanskem življenju, toda če se ne zavedamo svoje slabotnosti, bomo vsi končali poraženi. Lepa je molitev: ‘Gospod, vem, da v svoji slabotnosti ne zmorem ničesar brez tvoje pomoči.’

    Odpuščanje je Gospodova milost
    Jezus je učence učil, da če oni drugim ne bodo odpustili njihovih pregreškov, tudi Oče njim ne bo odpustil. Dobro lahko molimo in Bogu rečemo ‘Oče’ le, če je naše srce pomirjeno z drugimi, z brati. Če ti je nekdo nekaj storil, mu odpusti, kakor bo tudi Bog tebi odpustil. In tako slabotnost, ki jo imamo, z Božjo pomočjo v molitvi postane moč, kajti odpuščanje je velika moč. Potrebno je biti močan, da odpustimo, a ta moč je milost, ki jo moramo prejeti od Gospoda, kajti mi smo slabotni.«
    (Papež Frančišek med sv. mašo v Domu sv. Marte, 18.6.2015)

    MOLITEV K BOGU ZA NAŠE ZDRAVJE
    Oče Usmiljenja in Tolažbe,
    Tvoj Sin Jezus Kristus
    Nam je s križem pokazal vrednost Trpljenja.
    Pomagaj našim bratom in sestram,
    ki že nosijo Križ Bolezni, trpijo, so preizkušani in Te potrebujejo.
    Nakloni jim uspešno zdravljenje in izboljšanje zdravja,
    njihovim svojcem pa poguma, Vere, sočutja in zaupanja v Boga.
    Prosimo pomagaj nam vsem, da se bolezen ne bo razširila med druge ljudi
    in da jo bodo državne oblasti, civilna zaščita, prostovoljci in zdravniki
    z ukrepi ter Tvojo Milostjo učinkovito zajezili, preprečevali in bolnike pravilno zdravili.
    Vsem zdravstvenim delavcem nakloni pomoč, navdih, vodstvo, moči in zdravja,
    da bodo vztrajali v Ljubezni in Sočutju do bolnikov in jih uspešno zdravili ter ozdravili;
    raziskovalcem v laboratorijih pa, da bodo čim preje odkrili uspešno zdravilo za ozdravitev bolnikov.
    Nam in vsemu svetu daj svoj Blagoslov, svoj Božji Mir in Božjo Pomoč,
    da bomo rešeni nevarnosti Koronavirusa in drugih bolezni, ki se širijo v svetu
    in da se Ti bomo mogli s Tvojo Cerkvijo zahvaljevati, da si nas Obvaroval, Odrešil in Ozdravil. Amen.

    Sveta Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.
    Sveti Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.
    Vsi Božji Svetniki in Svetnice v Nebesih – prosite za nas.
    Božja Ljubezen, Božje Usmiljenje, Božja Dobrota in Božja Pomoč Vate Zaupamo in Vate Verujemo!

    Dopolnjena molitev Pastoralni portal pridi in poglej

  5. hvala says:

    CELOSTNO OZDRAVLJENJE (Dražen Bušič) MOLITEV ZA NOTRANJE OZDRAVLJENJE

    V KNJIGI- – CELOSTNO OZDRAVLJENJE, KI JO JE SVETOVAL V BRANJE TUDI ŽE G. MIRO JE AVTOR KARIZMATIK DRAŽEN BUŠIĆ OPISAL NASLEDNJE MED DRUGIM:

    MOLITEV ZA NOTRANJE OZDRAVLJENJE—— TO JE MOLITEV K JEZUSU KRISTUSU, ODREŠENIKU ČLOVEŠKEGA RODU, DA OZDRAVI NEGATIVNE SPOMINE IN IZKUŠNJE, KI JIH NOSIMO V NOTRANJEM ČLOVEKU.

    PRIPOMNIL BI, DA TAKE MOLITVE VČASIH SPREMLJAJO MOČNA ČUSTVA, KAR VČASIH ZMEDE TISTEGA, KI SE MU TO DOGAJA. ZARADI TEGA BI BILO DOBRO PRVIČ TO MOLITI Z OSEBNIM DUHOVNIM SVETOVALCEM ALI NA SEMINARJU

    (NI POGOJ, SAMO NASVET), KER BO STROKOVNA OSEBA VEDELA, KAJ V TAKIH PRIMERIH STORITI. PRAV TAKO BODO, ČE JE SEMINAR DOBRO ORGANIZIRAN, PRISOTNI ČLANI SKUPIN, KI DISKRETNO PRISTOPAJO K OSEBI, JO UMIRIJO IN POUČIJO, KAJ JE TREBA STORITI.

    TAKŠNE REAKCIJE SO OBIČAJNE, SAJ SE ODPIRAJO STARE RANE.
    PRAV TAKO JE TREBA VEDETI, DA SE TUDI ZDRAVIJO IN ZAPIRAJO.

    KOLIKOKRAT JE TREBA TAKŠNO MOLITEV PONOVITI, JE ODVISNO OD VSAKEGA POSAMEZNIKA, GLEDE NA GLOBINO RAN IN OBČUTLJIVOST POSAMEZNE OSEBE (Dražen Bušič).

    Glede na nasvet Dražena Bušića, (ki pa ni pogoj je samo nasvet) molitve nisem prepisala, to prepuščam v odobritev vam G, Miro.

    • Miro says:

      Gospa, hvala vam za posredovano sporočilo. Moram pa jasno zapisati, da v zvezi s tem sam nisem pristojen za nobeno odobritev. Poudaril bi še, da so moji “kažipoti” Sveto pismo, še zlasti Evangelij, nauk Gospoda Jezusa, Marije, Cerkve, svetnikov. Ker tako kot noben človek na tem svetu tudi sam nimam dovolj luči (velikokrat mi jo še kako primanjkuje), vsak dan molim k Svetemu Duhu, da bi bila vsa sporočila čim bolj v skladu z Božjo voljo, da bi bilo pri tem čim manj “kiksov”, če se lahko izrazim po domače.

      Glede knjige z naslovom “Celostno ozdravljenje” (založnik: Društvo Prenova v Duhu, 2018) bi zapisal samo, da zelo cenim avtorja Dražena Bušiča in njegova sporočila. Na temelju žive Božje besede izpostavlja več pomembnih vidikov na področju celostnega ozdravljenja. Njegovo knjigo je zelo pohvalil in jo v predgovoru priporoča v branje pater Petar Ljubičić. Ob tem bi omenil še pomembno misel gospoda Dražena Bušiča: “Ko nekdo sprejme Jezusa kot Rešitelja svoje duše in Gospodarja vsega svojega življenja, se v njem začne – celjenje! V kratkem časovnem razmahu, včasih pa v hipu, se s to osebo dogaja vidna preobrazba.” O tem so v njegovi knjigi podani tudi zanimivi življenjski primeri.

      • hvala says:

        Ja, zelo se vam zahvaljujem za vaš odgovor, tudi jaz tako razmišljam.
        Najlepša hvala za vaš trud!
        Bodimo še naprej trdno povezani v molitvi!

        Bog vas blagoslovi in vse ostale!

  6. Miro says:

    KAKO PRESEGATI TUDI NAJBOLJ HUDE SITUACIJE V ŽIVLJENJU IN SE IZROČATI BOŽJEMU USMILJENJU? POGOSTO KLIČIMO V SRCU: GOSPOD, JEZUS KRISTUS, BOŽJI SIN, USMILI SE MENE GREŠNIKA!

    To kratko, a izjemno učinkovito molitev, ko se z živo vero in trdnim zaupanjem globoko v srcu, s pogostimi molitvenimi vzkliki, obračamo na našega Gospoda Jezusa Kristusa, bi lahko, rečeno s pomočjo prispodobe, primerjali izstreljevanju »najmočnejših bojnih raket« v boju zoper hudega duha, v boju za zmago dobrega nad hudim, za zmago življenja v moči Svetega Duha. V zdajšnjem času pa nam molitev k Jezusu lahko pomaga tudi v boju zoper koronavirus, še posebej v duhovnem boju za zmago ljubezni in solidarnosti v odnosu do slehernega človeka!

    Kaj pomeni molitev k Jezusu?

    Pomen te molitve je odlično predstavljen v sloviti knjižici Pripoved ruskega romarja (priporočam jo v branje). O tej molitvi je veliko pojasnil tudi na spletnih straneh, med njimi tudi krajši zapis gospoda Primoža Krečiča, objavljen leta 2010 v uvodniku Družine.

    Omenjeni pisec je zapisal: Kot je v zahodnem krščanstvu najbolj pogosta molitev Zdrava Marija, tako vzhodni kristjani in zlasti slovanski narodi v molitvi ponavljajo: »Gospod, Jezus Kristus, Božji Sin, usmili se mene grešnika.« Ko neprestano molijo s svetimi besedami, se te spuščajo v njihovo notranjost in jo povsem prežmejo. Pater Rupnik pravi, da misel v srcu zre tistega, ki ga kličejo usta. Molivec hodi v neprestani božji navzočnosti, ki vzpostavlja povezavo vseh razsežnosti njegove osebe. To ga napolnjuje z izrednim mirom.

    Molitev k Jezusu ali molitev srca, kot jo nekateri imenujejo, predstavlja povzetek evangeljskega sporočila, zato je primerna za različne stopnje duhovnega življenja in dozorevanja. Na eni strani kaže na veličino Boga in njegovo svetost, na drugi pa realizem človeške krhkosti in grešnosti, ki dobi upanje ob božjem usmiljenju. V prvem delu je Jezusovo ime, ki je znamenje odrešenja, kot ga je doumela prva Cerkev (Apd 2,21). Bulgakov pravi, da ima Jezusovo ime posebno moč, ki prinaša spreobrnjenje in poboženje.

    Več o tem na: http://družina.si/ICD/spletnastran.nsf/clanek/59-41-Uvodnik-1?Open

    Nek vzhodni mislec je zapisal, da je že nekaj prakse boljše kot na tone teorije! Torej že v tem trenutku začnimo z molitvijo v srcu: Gospod, Jezus Kristus, Božji Sin, usmili se mene grešnika! Da bo ta molitev v našem srcu resnična, jo potrjujemo z vsakodnevnimi deli duhovnega in telesnega usmiljenja!

  7. Janez says:

    Marijino oznanjenje – materinski dan. ki ga v Katoliški Cerkvi obhajamo 25. marca, se spominjamo obiska nadangela Gabrijela pri Devici Mariji v Nazaretu. Danes je tudi obenem praznik Gospodovega oznanjenja.

    Mesto Nazaret je po vsem svetu že dva tisoč let znano po dogodku, o katerem poroča evangelist Luka in ki se ga spominjamo trikrat na dan zjutraj, opoldne in zvečer, ko se oglasijo zvonovi in molimo: »Angel Gospodov je oznanil Mariji …« Skrivnost Gospodovega oznanjenja in učlovečenja se je dogodila v skromnem prostoru, ki je danes pod novo nazareško baziliko Oznanjenja. Tu je preprosta nazareška deklica Mirjam-Marija pristala na povabilo božjega poslanca nadangela Gabrijela, da postane mati učlovečenega božjega Sina. Tu je izrekla za zgodovino človeštva najpomembnejši ‘da’ in s tem se je začel uresničevati božji načrt odrešenja. Oznanjenje-GospodovoMarija je s tem načrtom odrešenja tako tesno povezana, da je vsak Gospodov praznik tudi Marijin. Posebej velja to za današnji praznik. Stari cerkveni koledarji ga imenujejo »oznanjenje učlovečenja preblaženi Devici Mariji«, drugod najdemo ime ‘začetek odrešenja’ ali ‘spočetje Kristusa’. Prvotno je bil 25. marec Gospodov praznik, že v 7. stoletju so v Španiji iz njega napravili praznik Marijinega deviškega božjega materinstva, najbrž spričo tega, ker je bila na koncilu v Efezu leta 431 slovesno razglašena verska resnica o Marijinem božjem materinstvu. Pokoncilska preureditev cerkvenega koledarja je spet poudarila, da je to Gospodov praznik.

    Dogodek oznanjenja je v Svetem pismu opisan edino v Lukovem evangeliju in govori o tem, da je nadangel Mariji sporočil, da bo spočela od Svetega Duha in da se bo dete imenovalo Božji Sin (prim. Lk 1,26–38). Oznanjenje Mariji pomeni spočetje Božjega Sina, s katerim se je Božji Sin tudi učlovečil, Marijina privolitev pa je bila posebna pritrditev odrešitvenemu Božjemu načrtu. V Božji ali odrešenjski načrt so vključeni konkretni zgodovinski dogodki, zakramentalno življenje Cerkve, družbene okoliščine, človeška dejanja in čudežne izkušnje, ki tako posamezniku kot celotnemu človeštvu pomagajo na poti k odrešenju. Slednje pomeni okrepitev in nadgradnjo človekove svobode, ki je bila zaradi greha oziroma odločitve za zlo oslabljena. Dokončna osvoboditev bo po krščanskem verovanju dovršena ob polnosti časov oziroma na sodni dan. Praznik Gospodovega oznanjenja obhajamo devet mesecev pred rojstvom Božjega Sina, ki ga praznujemo na božični dan. Spomin na skrivnost Marijinega oznanjenja je v ljudski pobožnosti dnevno prisotna z vsakdanjo trikratno molitvijo Angelovega čaščenja.

    Isti dan praznujemo tudi materinski dan. Po Marijinem materinstvu je posvečeno materinstvo vseh mater sveta, zato na današnji praznik obhajamo krščanski materinski dan. Praznik izvira iz ZDA in ga praznujejo od leta 1910 dalje. Na evropskem kontinentu so ga začeli praznovati po prvi svetovni vojni, vendar ob različnih datumih. Sprva so ga v večini držav praznovali 15. maja, kasneje pa je bil prestavljen na 25. marec. Pri nas se po drugi svetovni vojni materinski dan zaradi praznovanja mednarodnega dneva žena (ki ga praznujemo 8. marca) in povezave s krščansko vsebino, praviloma ni praznoval. V devetdesetih letih preteklega stoletja je v javnem življenju ponovno začel dobivati prostor. V okviru praznovanja materinskega dneva v župnijah in šolah potekajo različne prireditve. Otroci recitirajo pesmi, posvečene materam, večkrat pa zaigrajo tudi igrico, ki prikazuje nesebično materinsko ljubezen. Bistveni poudarek dneva je osredotočen na vzgojo za kakovostne medgeneracijske odnose in ozaveščanje pomena starševstva. Praznik Gospodovega oznanjenja je praznik materinske ljubezni in izpostavlja hvaležnost za materinsko poslanstvo. Obenem je tudi priložnost za molitev k Mariji in hvaležnost pokojnim staršem za vso dobroto.

    Medmrežje Exodus Maribor

    • Janez says:

      Radio Ognjišče: P. Andraž Arko: Biti kot Mati Marija! Materinski dan četrtek 26.03.2020

      V četrtek je bil res lep dan! Bil je Materinski dan, ki je vaš dan, naše drage mame! Danes je zelo poseben dan tudi zato, ker prvič obhajamo materinski dan, ko ne moremo prinesti šopka, objeti in se zahvaliti mami – ker zaradi karantene tega preprosto ne moremo in ne smemo. Ampak to ne pomeni, da je voščilo kaj manj od srca – mogoče celo še bolj. Prav tako ne pomeni, da je zaradi karantenske oddaljenosti oddaljeno tudi srce – mislim, da je v povezanosti s Svetim Duhom lahko celo bližje in globlje. Zato mame, hvala vam iz srca – zato, da ste podarile življenje. Ne samo življenje, ampak tudi vero – torej večno življenje. Hvala.

      To nam je bilo podarjeno. Na vsakem izmed nas pa je, kako to živimo. Življenje po veri, namreč. Življenje v Svetem Duhu. Življenje, kakor ga je živela Marija, Božja mati. Seveda ne mislim, da bi jo kakorkoli kopirali – to ni mogoče in je tudi nespametno. Toda sprejeti povabilo, da živim kot Marija, pomeni, da skušam vstopiti v držo, ki jo je imela ona v odnosu do Boga. Držo odprtosti, držo poslušnosti, držo predanosti, držo globokega zaupanja. Vse to lahko zveni sladkobno ali pa tako visoko, da je normalnemu smrtniku pač nedosegljivo. Ampak to dejansko ne drži. Gre za preprosto življenjsko odločitev: Bom odprt za Boga? Ali bom odprt za zase, za svoj ego, ali za koga drugega? Sem pripravljen prisluhniti glasu Svetega Duha, ki me v tišini ali globini srca nagovarja? Ali raje prisluhnem različnim prišepetovalcem? Se zmorem predati se Bogu? Ali mi je preprosto lažje, da se pač predajam temu in onemu, kamor me pač valovi življenja zanašajo? In slednjič: Ali svoje zaupanje resnično polagam v Boga? Ali ga polagam v človeka, mogoče takšnega ali drugačnega kvazi odrešenika? Ali pa je moje zaupanje trdnejše, ker imam vse skupaj dobro zavarovano pri tej ali oni zavarovalnici? Biti v Marijini drži pomeni, biti v življenju resnično odprt za Boga, se mu predajati, mu zaupati in slediti navdihom Svetega Duha.

      Še več: povabljeni smo, da je vsak od nas na svoj, sebi lasten način – Mati Marija. Vem, verjetno zveni malo čudno, ampak je res. Bistvo današnjega praznika Gospodovega oznanjenja Mariji je prav v tem. Bog Mariji razodene svojo voljo in Marija je v takšni meri odprta zanjo, da v njej zaživi v vsej polnosti. Še več: da Bog v njej zaživi v vsej polnosti in prav v njej postane človek – eden izmed nas. Biti kot Marija za vsakega od nas pomeni, da sem odprt za navdihe Svetega Duha in ne, da vedno tiščim samo svoj prav, svojo pamet in svojo voljo. Da sem torej odprt za Božjo voljo. Potem lahko navdih Svetega Duha v meni spočne nekaj lepega. Pomeni, da slednjič v ta svet prinašam – ne svoje, svoj prav in svoj ego, ampak Gospoda, njegovo bližino, njegove dotike, njegovo ljubezen. In to v najbolj konkretnih dejanjih. Biti kot Marija pomeni torej, da sem odprt za Svetega Duha in da v ta svet, v konkretnih situacijah in s konkretnimi dejanji ljubezni rojevam Kristusa. »Po tem bodo vsi spoznali, da ste moji učenci, če boste med seboj imeli ljubezen.« Brez velikega filozofiranja in pametovanja, konkretno: možu ali ženi, mami ali očetu, bratu ali sestri, prijatelju ali sosedu – komurkoli, da je le konkretno in iz ljubezni. Vsem mamam, ki veste, kaj konkretno pomeni roditi, pa tudi vsem nam ostalim želim ob današnjem prazniku, da bi bili vsak na svoj način Marija in bi temu svetu, v konkretnih dejanjih rojevali, torej prinašali našega Gospoda Jezusa Kristusa.

      Radio Ognjišče

  8. hvala says:

    BOG PRESENEČENJ

    Evangelij po Mateju 13,3-9

    V NAS SAMIH IN V NAŠEM SVETU JE VELIKO OVIR, KI PREPREČUJEJO, DA BI BOŽJE ŽIVLJENJE, BOŽJA LJUBEZEN LAHKO BILA SPREJETA IN RASLA.

    NEKATERI NE MOREJO ZAUPATI BOGU ZARADI PREMNOGIH PREIZKUŠENJ. NEGATIVNE IZKUŠNJE IZ PRETEKLOSTI LAHKO OTRDIJO NAŠA SRCA IN POVZROČIJO, DA PODVOMIMO V BOŽJO DOBROTO.

    TODA ZARADI PREIZKUŠENJ LAHKO POSTANEMO MANJ SAMOZADOSTNI IN BOLJ PRIPRAVLJENI, DA SPREJMEMO, KAR PRIHAJA OD DRUGOD. PARADOKSALNO NAM LAHKO PREIZKUŠNJE VČASIH POMAGAJO, DA GREMO NAPREJ PO POTI PROTI BOLJŠEMU ŽIVLJENJU.

    NE, NAJGLOBLJA OVIRA PRI SPREJEMANJU BOŽJEGA DARU NI TRPLJENJE, AMPAK ODKLANJANJE TEGA, DA BI NAS
    KAJ VZNEMIRILO, NAJSI BO ZARADI STRAHU ALI ZARADI UDOBJA.

    BOG NAS VEDNO PRESENEČA. OTROCI LJUBIJO PRESENEČANJA, ZA ODRASLE PA PRESENEČANJA NE PRINESEJO VEDNO TAKOJ VESELJA IN ZADOVOLJSTVA.

    PRETRESEJO NAMREČ NAŠO RUTINO, NIMAMO VEČ V POLNOSTI NADZORA NAD STVARMI, POSTAVIJO NAS NA POT, KI VODI V NEZNANO.

    TODA, ČE NIKOLI NE DOPUSTIMO, DA BI SEBE IN SVOJE ŽIVLJENJE POSTAVILI POD VPRAŠAJ (?), KAKO LAHKO POTEM ODKRIJEMO ŽIVLJENJE PREKO VSAKRŠNEGA UPANJA, KI NAM GA PONUJA BOG?.

    TA PRIPRAVLJENOST SPREJETI, KAR NE MOREMO NADZOROVATI, SE IMENUJE ZAUPANJE. IN KADAR BOŽJI DAR SREČA SRCE, POLNO ZAUPANJA, VSE POSTANE MOGOČE.

    TO JE TISTO, KAR PRILIKA IMENUJE OBRODITI STOTEREN SAD.
    “DA” IZ SRCA , KI ZAUPA, LAHKO PONOVNO USTVARI CELOTNO VESOLJE.

    TA “DA” JASNO SLIŠIMO V NOVI ZAVEZI IZ UST MLADEGA DEKLETA, MARIJE, GOSPODOVE MATERE, KO K NJEJ PRIDE ANGEL GABRIEL; ZANJO JE BIL ANGEL KOT SEJALEC V ZGORAJ NAVEDENI PRILIKI (Matej 13, 2-9).

    PREDVSEM PA TA “DA” SLIŠIMO V JEZUSU KRISTUSU, ČIGAR CELOTNO BIVANJE LAHKO POVZAMEMO Z ENO POVEDJO;
    OČE, NE MOJA, AMPAK TVOJA VOLJA NAJ SE ZGODI. (prepis Taize-Svetopisemsko besedilo s komentarji).

    Ljudje se ponavadi bojimo negotovosti, nesigurnosti, če nimamo svoje kalkulacije, itd…vse to dela ljudi nervozne, boječe itd..

    Da bi živeli po Božjem nauku in Njegovih načrtih, je potrebno, DA SE ČLOVEK PREMAKNE IZ CONE UDOBJA, IZ SVOJEGA DRŽANJA IN NADZOROVANJA ŽIVLJENJA V GOSPODOVE ROKE. PODATI SE V GLOBINE ŽIVLJENJA, KI GA UREJA GOSPOD. TO JE POT V NEZNANO.
    Zato pa je potrebno popolno ZAUPANJE V GOSPODA.

    Če hočemo biti JEZUSOVI UČENCI, potem moramo tudi dejansko tako delati in živeti, kot je ON učil in je tudi On delal, (BOŽJA BESEDA) ne pa samo brati , kaj je učil.

    Za lažje razumevanje, oz. , da ne bi narobe razumeli–POPOLNOMA SE IZROČITI V BOŽJE ROKE, kaj to pomeni,;”’???

    TO NE POMENI, DA NE BI NIČESAR DELALI, NIČESAR ISKALI, DA BI OPUSTILI DEJAVNOSTI, DA BI POSTALI PASIVNI ITD….
    TO POMENI, DA DELAMO IN MOLIMO NEPRESTANO POD VODSTVOM BOGA-SVETEGA DUHA, KI VODI LJUDI, JIM SVETUJE, GOVORI, TOLAŽI, USMERJA, KAŽE , REŠUJE SITUACIJE, DAJE NOVO ŽIVLJENJE. TO POMENI, DA POSLUŠAMO IN NAREDIMO TAKO, KOT SVETUJE BOG- SVETI DUH, KER ON EDINI VE, KAJ JE ZA NAS DOBRO IN V
    SKLADU Z NJEGOVIM NAČRTOM. TO POMENI, DA IMA BOG POPOLN NADZOR NAD NAŠIM ŽIVLJENJEM, NE PA MI LJUDJE. SKRATKA Z ENIM STAVKOM TO POMENI DELATI IN MOLITI VSE POD VODSTVOM BOGA, KAR JE NJEMU V ČAST IN LJUDEM V KORIST.

    Brez Boga ne moremo ničesar storiti, zato je potrebno MOLITI H GOSPODU IN GA PROSITI, DA POKAŽE, KAJ JE NJEGOVA VOLJA, DA NARAVNA NAŠA SRCA TAKO, DA BOMO POSLUŠALI NJEGOV GLAS in rekli kot Jezus: Oče, ne moja volja ampak Tvoja volja naj se zgodi. (moj komentar).

  9. Janez says:

    Ko vas obdaja negotovost in/ali tesnoba, svoje skrbi in misli darujte Bogu in molite za svoj dušni mir
    Naj moja duša ne bo obtežena, moj ljubi Odrešenik; naj je ne prežema strah in skrb kaj bo.
    Verujem, da si ti, Gospod, najvišje dobro, ki me vodi in mi pomaga delati kar je prav.
    Pomagaj mi, da bom znal svoje težave videti v pravi luči – kakor jih vidiš ti Gospod.
    Zgodi se tvoja volja, kakor v nebesih, tako na zemlji.
    Vodi me in me poduči kaj je prav da delam in naredim, da ne zaidem.
    Nakloni mi milost, da bo zmogel izpolniti tvojo Nebeško voljo.
    Darujem ti samega sebe in posledice svoje trenutne tesnobe.
    V Tebi premorem vse, ki mi daješ moč in navdih, da naredim kar je prav.
    Sprejmi me, te prosim, pomagaj mi prebroditi te in vse druge težave, ki me pestijo na tem svetu.
    Naj s Tvojo pomočjo naredim kar je prav da storim v Tvojih Očeh in po Tvoji Volji.
    Z vso jasnostjo Tvoje Luči in Modrosti ter Dobrote pred seboj naj stvari vidim v njihovi resnični luči.
    Podari mi pristen in trajen mir in mi pomagaj, da bom vse stvari počel v Tvojo večno slavo in
    bil tako deležen Tvojega večnega blagoslova in Ljubezni za vse kar bom molil, mislil in delal Amen.
    Medmrežje Aleteia: Dopolnjeno in povzeto po Družinskem molitveniku iz leta 1845.

    Če smo bolj črnogledi, preizkusimo to duhovno vajo, da bomo v svojem življenju bolj začutili Božjo navzočnost in bili Hvaležni Bogu za vse
    V življenju je razmeroma preprosto biti pesimist, posebej v sodobnem svetu. Družbena omrežja nam pri tem niso v pomoč, saj smo nenehno v skušnjavi, da bi se primerjali z drugimi, poleg vseh grozljivih vesti o požarih, potresih, vojnah, kriminalu, in drugih stvareh, ki se dogajajo po svetu. Toda za nas kristjane je pomembno, da na svet gledamo z Božje perspektive in ne dopustimo, da bi nas omrežil negativen pogled na življenje. Bodimo optimistični, ker imamo Odrešenika. Satan je “oče laži” in prav posebej mu je všeč, kadar smo potrti in črnogledi, kajti takrat smo bolj dovzetni za negativen odziv na Božjo ljubezen in še bolj oddaljeni od Boga veselja.Eden izmed načinov upora proti črnogledosti je ta, da sklenemo dan s premišljevanjem o Božjih blagoslovih, ki smo jih v življenju deležni. Četudi se nam morda zdi, da nič v našem življenju ni “blagoslov”, bi nam Bog zagotovo ugovarjal. Celo najrevnejši človek na svetu je lahko hvaležen Bogu za kakšno stvar, pa naj bo to njegova družina, prijatelji, ali pa preprosto dar življenja. Tu je predlagana molitev za pomoč proti pesimizmu. Ta preprosta molitev lahko črnogledim dušam pomaga, da se naučijo v življenju gledati na svetlejšo plat. Prvič bo vedno najtežje, toda večkrat bomo to storili, lažje bomo v svojem življenju začutili Božjo navzočnost in Ljubezen.

    Iz vsega srca se Ti zahvaljujem, dobri Bog, za vse tvoje dobrote, milosti in blagoslove,
    ki jih podarjaš meni in vsej svoji Sveti Cerkvi;
    posebej se ti zahvaljujem za vse tiste, ki si mi jih namenil danes,
    ko si bdel nad menoj in me obvaroval tolikega zla, me obdaril s številnimi milostmi in navdihi,

    [ Tu naredimo premor in v duši v miru premišljujmo o Božjih milostih in blagoslovih ter naukih, ki smo jih prejeli v tem dnevu.]

    Dobri Bog, naj nikoli več ne bom nehvaležen, saj si do mene tako dober in milostljiv
    ter mi odpuščaš grehe, ko se Ti spovem in prosim odpuščanja.
    Usmili se nas vseh, dobri Bog. Nakloni hrano vsem, ki delajo; potolaži tiste,
    ki jih teži žalost; beda, bolezni, poskrbi za vse, ki so potrebni pomoči;
    ozdravi bolne; stoj ob strani umirajočim.
    Naj bomo vsi deležni dobrote, vodstva, potrpežljivosti, prijaznosti in usmiljenja.
    Naj izginejo nestrpnost, egoizem, zavist, sovraštvo in vsa zagrenjenost iz naših duš.
    Sveti Duh, usmili se me, naj bom v tvoji moči vedno okrepljen.
    Prosim pomagaj mi vsekdar, da bom hodil za Teboj Jezus in da nikoli ne bom zašel.
    Prosim te Gospod varuj in vodi me tako danes in vse dni ter sprejmi me k Sebi ob moji smrtni uri.
    Prosimo Te Gospod odpusti nam naše grehe, pomagaj nam, da se spreobrnemo in odreši nas vseh preizkušenj in bolezni.
    Amen.

    Dopolnjeni prispevek je nastal po izvirniku, ki ga je objavila ameriška izdaja Aleteie.

    ČUJ, MARIJA, KLIC SRCA
    Čuj, Marija, klic srca, bodi nam usmiljena! Ti mogočna, sveta Mati, moreš vedno pomagati. Ko nikjer ni več pomôči, si nam zvezda v temni noči. Ne presliši prošnje glas, ljuba Mati, reši nas! Glej, otroci Tvoji smo, Tebi vse zaupamo. Ti nam moreš pomagati, o, pokaži, da si naša draga Mati! Prosi Boga za nas in pomagaj nam, da se obvarjemo in rešimo bolezni in koronavirusa. Amen.

    • Janez says:

      Frančišek Saleški nam sporoča, naj nas ne bo strah prihodnosti

      Umirite se in pozabite na vse odvečne misli
      Strah pred morebitnim trpljenjem v prihodnosti je večji od samega trpljenja. To pa zato, ker takrat, ko razmišljamo o
      prihodnosti, še nismo deležni Božje milosti, ki nam bo dana v tistem trenutku.

      Sveti Frančišek Saleški pravi takole:
      Ne razmišljajte o prihodnjih preizkušnjah in križih v življenju in se jih ne bojte. Raje jim pogumno stopite naproti, da vas bo Bog, ki mu pripadate, takrat, ko bodo nastopili, od njih odrešil.

      Vse doslej vas je Bog v življenju vodil in varoval. Trdno se držite Njegove roke in varno vas bo vodil skozi vse preizkušnje. Kadar ne boste mogli obstati, vas bo ljubeče dvignil v svoje naročje. Ne razmišljajte o tem, kaj se lahko zgodi jutri. Isti nebeški Oče, ki za vas skrbi danes, bo za vas prav tako dobro poskrbel tudi jutri in vsak dan vašega življenja. Morda vas bo obvaroval pred trpljenjem ali pa vam bo naklonil neizčrpnih moči, da boste trpljenje lažje prestali.

      Umirite se torej in pozabite na vse odvečne misli in prazne strahove.

  10. Miro says:

    PRAZNIK GOSPODOVEGA OZNANJENJA – ŽIVIMO V DUHU HVALEŽNOSTI, IN SICER TAKO, DA BOMO JEZUSU IN MARIJI NJUNO LJUBEZEN VRAČALI S SVOJO LJUBEZNIJO!

    Praznik Gospodovega oznanjenja, ki ga danes obhajamo, je praznik učlovečenja Božjega Sina Jezusa Kristusa in praznik božjega materinstva Device Marije. Ob tej dragoceni priliki naj ljubezen do Jezusa in Marije še bolj zakraljuje v našem življenju in nas utrdi po geslu: PO MARIJI K JEZUSU! Da pa bomo svete skrivnost vredno obhajali, najprej priznajmo svojo grešnost in jo obžalujmo (iz knjige Kristusove priče, Stanko Lorber).

    http://svetniki.org/gospodovo-oznanjenje

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja