Nasvet

Nasveti za pomoč, nasveti za duhovno rast. Ko nam gre vse prav vse narobe se moramo obrnit k Bogu po pomoč. Ko nam gre vse dobro se moramo tudi obrnit k Bogu po pomoč, mogoče nam gre kaj narobe…


Bi želeli še kak nasvet. Zastavite vprašanje in vam bomo poskušali odgovorit.

This entry was posted in Domov. Bookmark the permalink.

6.572 Responses to Nasvet

  1. Miro says:

    ČE STE ZASKRBLJENI, KER SO VAŠI OTROCI V ŽIVLJENJU ZAŠLI, POSLUŠAJTE, KAJ VAM SVETUJE MARTIN!

    KAJ IMAJO SKUPNEGA TISTI, KI SO V ŽIVLJENJU ZAŠLI, ZDAJ PA SEM JIH SREČAL V SKUPNOSTI CENACOLO, KJER STOPAJO NA NOVO POT

    Župnik Martin Golob: »Ja, znova sem bil v Medžugorju! 🙂 Tokrat smo obiskali tudi skupnost Cenacolo, ki sprejme tiste, ki po padcu v različne zasvojenosti in stranpoti želijo svoje življenje urediti in zaživeti brez omam in laži.

    Prešinilo me je, kaj imajo ti fantje, ki so prej živeli v odvisnosti, bedi in samozaničevanju, skupnega. Nekdo je goreče molil zanje, da bi stopili na pravo pot! Ali ni noro ‒ vsak od nas lahko sebi ali drugim z vztrajno molitvijo izprosi celo tako radikalen preobrat!

    Zato le pogumno, nihče ni nikdar izgubljen. Za vsakogar je upanje, če le verjamemo!«

    Povzeto po: https://si.aleteia.org/2022/08/26/ce-ste-zaskrbljeni-ker-so-vasi-otroci-v-zivljenju-zasli-poslusajte-kaj-vam-svetuje-martin/

    Božje usmiljenje, ki nas rešuješ bede greha, zaupamo vate!

  2. Miro says:

    V razmislek naslednji članek (15. januar 2022), iz katerega je lepo razvidno, kaj pomeni sledenje Božji volji.

    MARIJA JE DALA ODLIČEN NASVET: »KARKOLI VAM REČE, STORITE.«

    Odlomek iz članka:

    Jezus je prišel na zemljo, da bi izpolnil Očetovo voljo. Prav tako je vsak izmed nas poklican, da išče Božjo voljo v svojem življenju in ji sledi. To ne pomeni, da sedimo, na hitro zmolimo in čakamo, da bo Bog naredil čudež. Sledenje Božji volji od nas zahteva, da sodelujemo z Bogom in tudi sami vložimo veliko napora. Jezus bi lahko vino ustvaril iz niča, tako kot je Bog iz niča ustvaril svet. Zahteva, da mu služabniki prinesejo vrče, napolnjene z vodo. Prinesejo mu posode, kakršne so Judje uporabljali za obredno očiščevanje.

    Če želimo, da Bog deluje v nas, nas spremeni, v našem življenju stori čudež, mu moramo najprej mi darovati sebe v celoti, še posebej svoje šibkosti in slabosti. Ko smo pripravljeni to storiti, On iz tega napravi najboljše vino, kar smo ga okusili. Bog naše življenje dela žlahtnejše, saj ga napolni s svojo navzočnostjo. Že v Psalmu 147 beremo: »Dal je mir tvojim pokrajinam, z najboljšo pšenico te hrani.«

    Celoten članek na: https://www.casnik.si/marija-dala-odlicen-nasvet-karkoli-vam-rece-storite/

    Presveta Devica Marija, prosi za nas!

  3. Hvala says:

    KER JE DANES ROJSTNI DAN NAŠE MAME MARIJE, JI IZROČIMO ROŽICO: TO JE OBŽALOVANJE ZA VSE, KAR SMO DOBREGA OPUSTILI IN SLABEGA STORILI, KER SMO S TEM RAZŽALILI NJO IN NJENEGA SINA.

    POGOVORIMO SE Z NJO KOT SE POGOVORIMO Z DRUGIMI LJUDMI OB ROJSTNIH DNEVIH.

    DODAJMO JI DARILO: DESETKO ROŽNEGA VENCA, TRUDIMO SE, DA JE NE BOMO ŽALILI!

  4. Miro says:

    RECEPT SVETNIŠKIH ZAKONCEV MARTIN ZA PREMAGOVANJE TRPLJENJA (Aleteia)

    LUDVIK IN ZELIJA MARTIN, STARŠA SVETE TEREZIJE DETETA JEZUSA, STA VSE PREPUŠČALA BOŽJIM ROKAM

    V popolnoma novem položaju, v katerem smo se znašli, je normalno, da čutimo stres, zmedo ali da nas dogodki popolnoma presegajo. Kakšen je smisel te globoke tesnobe in kako se z njo soočiti? Odgovor lahko poiščemo pri svetih zakoncih Ludviku in Zeliji Martin.

    Trpljenje je del življenja. V včasih nevzdržnih trenutkih nam svetniki lahko pokažejo, kako ga laže prenesemo. Jean-Marie Simar, rektor svetišča, posvečenega zakoncema Martin v francoskem mestecu Alençon, v pogovoru razkriva skrivnost zakoncev Martin pri premagovanju trpljenja.

    ALI JE TREBA TRPETI, DA BI BILI SVETI?

    Ne, ker v nebesih postanemo sveti brez trpljenja. Vendar se na zemlji vsi, verni in neverujoči, slej ko prej soočimo s trpljenjem. Kristjan, ki želi biti svet, to trpljenje sprejme in ga izroča, pridružuje Kristusovemu trpljenju. Na ta način postaja podoben Kristusu.

    KAKO JE TRPLJENJE LAHKO “ODREŠENJSKO”?

    Samo trpljenje, ki ga je Jezus daroval iz ljubezni, je odrešenjsko. Samo on nas je rešil. Vendar nas je Bog hotel pridružiti svojemu odrešenjskemu načrtu. Zato sveti Pavel pravi:

    “Zdaj se veselim, ko trpim za vas ter s svoje strani dopolnjujem v svojem mesu, kar primanjkuje Kristusovim bridkostim, in to v prid njegovemu telesu, ki je Cerkev” (Kol 1,24).

    Govorimo lahko torej, kakor je govoril sveti papež Janez Pavel II., o “soodrešenjskem” trpljenju. To pomeni, da po zgledu Žalostne Matere Božje svoje trpljenje, kakršnokoli je (bolezen, izguba …), pridružimo Kristusovemu za odrešenje drugih. Tako naše trpljenje dobi neizmerno in nepopisno vrednost.

    Dovolj je, da Jezusu na primer rečemo: “Darujem ti svoje trpljenje za spreobrnjene drugih in za mir na svetu …”

    SVETA ZELIJA MARTIN JE VELIKO GOVORILA O VDANOSTI. SE MORAMO PRED ZLOM VDATI ALI RAVNO OBRATNO, SE PROTI NJEMU BORITI?

    Bog noče trpljenja, nikoli ga ni hotel, kakor ni hotel njegovega vzroka, se pravi greha. Ni On tisti, ki nam pošilja trpljenje, da bi nas kaznoval, kakor morda kdaj pomislimo. Zato moramo storiti vse, kar je v naši moči, da bi preprečili, olajšali ali ozdravili trpljenje. To je storila Zelija: molila je, da bi ozdravela, romala je v Lurd …

    Po drugi strani se ni jezila na Boga, ampak je vse sprejemala in svoje življenje popolnoma izročila v Božje roke, kot je zapisala njena svakinja:

    “Najbolje je vse stvari prepustiti v roke dobrega Boga ter v miru in vdano čakati, da se zgodi njegova volja. Tako se bom trudila tudi sama” (Družinska korespondenca, 45).

    Njen boj je bil torej v tem, da se prepusti Božji volji in si ne prizadeva za vsako ceno izogniti trpljenju.

    TRPLJENJE NAS LAHKO PRIPELJE DO TEGA, DA SE BOGU UPREMO

    Ali v zakoncih Martin ni bilo niti trohice tega uporništva? Ludvik in Zelija sta živela v molitvi in sta se držala obljube, da bosta živela po evangeliju, zato je njuna ljubezen do Boga samo rasla in tako ni bilo prostora za jezo ali upor.

    Nasprotno, bila sta polna sočutja do vsega trpljenja, ki sta ga Jezus in njegova mati pretrpela iz ljubezni do nas. Zavedala sta se, da je bilo trpeti skupaj z njima milost. Sočutje do Križanega ju je vodilo do še večje ljubezni do bližnjega, zlasti do revnih.

    ALI OBSTAJA “RECEPT ZAKONCEV MARTIN” ZA PREMAGOVANJE TRPLJENJA?

    Ko sta zrla v Križanega in njegovo Žalostno Mater, sta zakonca Martin razumela odrešenjsko vrednost trpljenja, ki ga nosimo in darujemo iz ljubezni.

    Brez vprašanj in jeze na Boga sta zato sprejemala vsakdanje križe, od majhnih do največjih. Moč sta črpala iz svete evharistije in obhajila, saj sta vsak dan hodila k maši. Tako se je njuno trpljenje zanju in za njune otroke spremenilo v blagoslov. Ko je Zelija zbolela za rakom, je nekega dne rekla:

    “Če bi bilo moje življenje dovolj velika žrtev, da bi Leonia postala svetnica, bi ga z veseljem darovala” (Družinska korespondenca, 184).

    Povzeto po: https://si.aleteia.org/2020/05/15/recept-svetniskih-zakoncev-martin-za-premagovanje-trpljenja/

    Božje usmiljenje, navzoče v postavitvi in delitvi svetih zakramentov, zaupamo vate!

  5. Hvala says:

    ŽIVLJENJE, KI SE V CELOTI NANAŠA NA BOGA

    Ni enotne formule za življenje, v katerem bi bili povsem odvisni od Gospoda. Vse, kar vam lahko ponudim, je to, kar me je Bog učil na tem področju. Pokazal mi je dva načina, kako mu moram dati popoln nadzor. Prvič, prepričan moram biti, da je Gospod
    zaskrbljen in da mi je pripravljen sporočiti svojo voljo tudi v najmanjših podrobnostih mojega življenja. Verjeti moram, da Duh, ki prebiva v meni, pozna Božjo voljo zame in me bo vodil in govoril z mano. »Ko pride On, Duh resnice, vas bo vodil v
    vso resnico … On bo mene poveličal, ker bo iz mojega jemal in vam oznanjal.« (Jn 16, 13-14, NKJV)

    Morda ste trenutno sredi neke stiske, morda take, ki jo je povzročila prenagljena odločitev. Kljub temu
    vam Gospod obljublja: »Vaše notranje uho bo slišalo mojega Duha, ki vam govori: Pojdi tja. To stori.

    Ne delaj tega …«
    Drugič, moliti moramo z neomajno vero za moč, da bi ubogali Božje napotke. Sveto pismo pravi: »Prosi pa naj v veri, ne da bi kaj dvomil; kdor dvomi, je namreč podoben morskemu valu, ki ga veter dviga in premetava. Tak človek naj ne misli, da bo kaj pre-
    jel od Gospoda.« (Jak 1, 6-7) Ko nam Bog reče, naj nekaj storimo, potrebujemo moč, da gremo v pravo smer in ga v celoti ubogamo.

    Mnogi od nas molijo: »Gospod, vem, kaj si mi dejal, vendar še vedno nisem prepričan, da mi je govoril tvoj glas. Nisem prepričan, da sem dovolj duhoven, da bi prepoznal tvoj glas. Prosim, samo odpri ali zapri mi vrata glede te zadeve.«

    To ni odziv vere, ki ga Bog išče pri svojih otrocih.

    Lahko molite ure ali cele dneve, vendar če ne molite z vero, da bi vas pri tem vodil Sveti Duh, kot je obljubil Jezus, ne boste razumeli, kaj vam Božji um sporoča. On čaka, dokler ne vidi, da ste se odločili sprejeti karkoli reče in da Ga boste ubogali brez
    vprašanj.

    Zaupajte, da Bog govori svojim otrokom in potem ubogajte Njegovo navodilo, takoj ko ga prejmete. Le tako živimo v popolni odvisnosti od Boga.

    David Wilkerson-Prenova v Duhu september 2021

    https://drive.google.com/file/d/1vpu8BNCnIh7O5Vi0Frp6pjmFt-h6DwF9/view
    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

    Ja, res je v popolni odvisnosti od Boga se živi SAMO TAKO, DA TAKOJ NAREDIŠ KAR UKAŽE GOSPOD , NE PA MOLITI: »Gospod, vem, kaj si mi dejal, vendar še vedno nisem prepričan, da mi je govoril tvoj glas. Nisem prepričan, da sem dovolj duhoven, da bi prepoznal tvoj glas.” TO NI ODZIV VERE, KI GA OD NAS PRIČAKUJE JEZUS!

  6. Miro says:

    5 NASVETOV ZA SREČEN ZAKON, KI JIH NAVDIHUJE NAUK PAPEŽA FRANČIŠKA (Aleteia)

    STARŠI IN STARI STARŠI, KI POMAGAJO PAROM V KRIZI, SO ODKRILI NEKAJ SKRIVNOSTI, KAKO NEGOVATI ZAKON

    Stella in Victor Dominguez imata šest otrok in osem vnukov in pomagata parom, ki so se znašli v krizi, znova poročenim razvezanim zakoncem ter osebam, ki so jih zakonci zapustili.

    Stella in Victor sta se kot delegata iz Paragvaja udeležila letošnjega svetovnega srečanja družin v Rimu med 22. in 26. junijem. Zakonca sta v svojem skupnem življenju doživljala številne težave, vendar jima jih je uspelo premagati zahvaljujoč tem petim nasvetom, ki jih je navdihnil nauk papeža Frančiška.

    https://si.aleteia.org/2022/08/15/5-nasvetov-za-srecen-zakon-ki-jih-navdihuje-nauk-papeza-franciska/

    Božje usmiljenje, ki nas napolnjuješ z milostjo, zaupamo vate!

  7. Miro says:

    Posredujem prispevek z nasveti, na katere se je dobro spomniti ne samo 1. novembra, ko je praznik vseh svetih, ampak večkrat tudi tekom leta. Pravzaprav bi jih morali upoštevati vsak dan, če hočemo hoditi po poti svetosti v moči Svetega Duha.

    MARTINOVI NASVETI, KAKO POSTANEŠ SVETNIK

    Svetnik lahko postane čisto vsak človek. Nekoč smo z otroki v neki cerkvi opazovali vitraje. Vprašal sem jih, kdo so svetniki. Odgovorili so mi, da so to tisti ljudje, skozi katere sije sonce. Natančno tako! Svetnik si, če si sonce za druge ljudi. Še natančneje pa to razložim v vlogu. 🙂

    https://si.aleteia.org/2019/11/01/martinovi-nasveti-kako-postanes-svetnik/

    Božje usmiljenje, ti veselje in neizmerna radost vseh svetih, zaupamo vate!

  8. Miro says:

    KAKO OKREPITI ZAKON IN PREPREČITI RAZVEZO

    NASVETI ZA IZGRADNJO TRDNIH TEMELJEV, KI VAM BODO V POMOČ V VIHARJIH ZAKONSKEGA ŽIVLJENJA

    Vsak zakon, ne glede na to, kako je ljubeč, občasno doživlja preizkušnje, in te lahko zakonca še tesneje povežejo, ne le oddaljijo drug od drugega. Razlika je v tem, da morata zakonca skupaj zgraditi trdne, močne temelje, ki jima bodo v pomoč v viharjih zakonskega življenja. Predlagamo vam nekaj strategij, kako zgraditi izpolnjujoč in srečen zakon.

    https://si.aleteia.org/2020/10/02/8-nasvetov-kako-okrepiti-zakon-in-prepreciti-razvezo/

    Božje usmiljenje, navzoče v postavitvi in delitvi svetih zakramentov, zaupamo vate!

  9. Hvala says:

    BOG NE ODOBRAVA, DA SKUPAJ ŽIVIJO NEPOROČENI.

    Kajti to je Božja volja, vaše posvečenje: da se vzdržite nečistovanja, (1 Tes 4,3)

    na začetku stvarjenja pa ju je Bog ustvaril kot moža in ženo. 7 Zaradi tega bo mož zapustil očeta in mater in se pridružil svoji ženi 8 in bosta oba eno meso. Tako nista več dva, ampak eno meso (Mr 10,6-8).

    USTVARJENI ZA LJUBEZEN

    Ustvarjeni smo, da bi ljubili, kot odsev Boga in njegove ljubezni. V zakonski zvezi mož in žena uresničujeta to poklicanost v znamenju vzajemnosti in dokončnega življenjskega občestva. Ko mož in žena obhajata zakrament zakona, se v njiju zrcali Bog, vanju odtisne lastne poteze in neizbrisen značaj svoje ljubezni. Zakon je podoba Božje ljubezni do nas. Tudi Bog je namreč občestvo: tri osebe, Oče, Sin in Sveti Duh, živijo od vedno in za vedno v popolni enosti. In ravno to je tudi skrivnost zakona. Bog iz moža in žene naredi eno samo življenje. Sveto pismo pravi ‘eno meso’. Tako zelo tesna je združitev moškega in ženske v zakonu. In ravno to je skrivnost zakona: ljubezen Boga, ki se zrcali v zakonu, v paru, ki se odloči živeti skupaj. Zato mož zapusti svojo hišo, hišo svojih staršev, in gre, da bi živel s svojo ženo; tako zelo se poveže z njo, da postaneta eno meso, kot pravi Sveto pismo. Nista več dva, sta eno.

    ZAKON KOT POKLICANOST

    Pavel v Pismu Efežanom poudari, da v krščanskih zakoncih odseva velika skrivnost, odnos med Kristusom in Cerkvijo, ki je zaročniški odnos; Cerkev je Kristusova nevesta. To pomeni, da je zakon odgovor na posebno poklicanost in mora biti razumljen kot posvetitev. Mož in žena sta posvečena za ljubezen. Zakoncema je namreč v moči zakramenta naloženo resnično in samo njima lastno poslanstvo, da bi, začenši s preprostimi in običajnimi stvarmi, lahko naredila vidno tisto ljubezen, s katero Kristus ljubi svojo Cerkev, tako da darujeta življenje zanjo v zvestobi in služenju.

    http://arhiv.mirenski-grad.si/sveti-zakon

    • Hvala says:

      ZAKRAMENT SVETEGA ZAKONA JE ZAKRAMENT, ZNAMENJE BOŽJEGA BLAGOSLOVA. BOG BLAGOSLAVLJA OBLJUBO LJUBEZNI IN ZVESTOBE, KI SI JO ŽENIN IN NEVESTA PODARITA.

  10. Miro says:

    KAJ STORITI, KO ZUNANJI DEJAVNIKI POVZROČIJO KRIZO V ZAKONU (Aleteia)

    KO VAM TEŽAVE ZAČNEJO POVZROČATI STRES V ZAKONU, UPOŠTEVAJTE TE NASVETE, DA BOSTA Z ZAKONCEM SKUPAJ PREMAGALA OVIRE IN POSTALA ŠE BOLJŠA EKIPA

    Ni prijetno govoriti o zakonski krizi, toda to je stvarnost, s katero se morajo pari soočati, ko začnejo skupno življenje. Krize v medsebojnem odnosu lahko nastanejo zaradi dejavnikov znotraj para, kot so recimo značajske razlike ali nasprotujoče si predstave o gospodinjskih opravilih, družinskih običajih in podobno.

    Toda pomembno vlogo lahko odigrajo tudi zunanji dejavniki. Zavedati se moramo, da obstajajo, kajti le na ta način se bomo lahko z njimi soočili in jih odpravili.

    Nobene potrebe ni, da bi bila kriza usodna za medsebojni odnos. Kriza lahko predstavlja tudi priložnost za rast. Papež Frančišek je že večkrat dejal: “Vsaka kriza vsebuje koristen nauk za življenje; naučiti se moramo, kako temu nauku prisluhniti s srcem.”

    Tu je nekaj morebitnih vzrokov za krize, ki nas lahko doletijo.

    ROJSTVO OTROK

    Recimo, da sva kot par že uspešno premagala ovire na začetku skupnega življenja, z vso prtljago, ki jo vsak zakonec neizogibno prinese v zvezo. S prihodom otrok sva soočena z novim izzivom. Nisva več le “ti in jaz”, temveč smo “mi”. Z nama je drobceno bitje, ki je popolnoma odvisno od naju (vsaj prvih nekaj let, pa tudi pozneje, le na drug način).

    Ta prišlek ukrade najini srci, seveda pa tudi najin čas, najin počitek in spanec. To lahko povzroči določene težave, v nekaterih primerih pa tudi resnično krizo, ki zahteva potrpežljivost ter ogromno medsebojne podpore in sočutja med zakoncema. Seveda ima tudi čudovite prednosti: povabljena sva, da naju vsak dan preseneti čudež življenja.

    TVOJI IN MOJI STARŠI

    Ljubezen najinih izvirnih družin do naju kot para ali mladih staršev je sicer dobronamerna, vendar lahko hitro postane jabolko spora. Včasih kar prepogosto izrekajo svoje mnenje in mlademu paru svetujejo, kako naj počne določene stvari, ali pa si prizadevajo, da bi bili del najinega življenja v večji meri, kot si midva želiva.

    Ustanovitev nove družine zahteva določeno mero neodvisnosti od najinih staršev. Ta neodvisnost lahko postane še bolj zapletena, če je mladi par iz različnih razlogov še vedno finančno odvisen od svojih staršev.

    Včasih se zgodi, da nama najini izvirni družini delita nasprotujoče si nasvete, kako naj vzgajava svoje otroke ali skrbiva za ostarele člane družine, koliko časa naj preživiva z njimi in podobno.

    Če se bova zavedala, kako naj se jasno sporazumevava kot zakonca, kako naj postavljava meje in krepiva jedro najine nove družine, si bova prihranila številne neprijetnosti.

    DELO IN PRIJATELJI

    Včasih lahko kriza nastopi zaradi pomanjkanja, drugič spet zaradi preobilice dela, bodisi zaradi nujne potrebe po delu ali pa zato, ker ne znava reči “ne”. Težave se lahko pojavijo, če eden od zakoncev ne zna pravilno uravnavati svojega družabnega življenja in na ta račun zanemarja skupni čas, ki bi ga lahko preživljal s svojim partnerjem.

    Ne glede na to, ali gre za osebne ali virtualne stike (slednje predvsem v obdobju epidemije), se lahko zgodi, da več časa preživljamo s svojimi prijatelji, sosedi ali sodelavci kakor z lastno družino. Seveda potrebujemo družbo, ta je nujno potrebna in zelo zdrava, toda previdno moramo izbirati, s kom, kje in kdaj se družimo, da je naše življenje uravnoteženo.

    FINANČNE TEŽAVE

    Včasih lahko težave povzročajo finance. To še posebej velja v obdobjih, kot je trenutno, ko je gospodarstvo v težavah. Koliko družin je moralo načeti svoje prihranke ali iskati pomoč drugje, da so sploh preživele iz dneva v dan in nahranile svoje otroke!

    Tako zapletene razmere običajno povzročijo veliko stresa, negotovosti in trpljenja, vsakega družinskega člana pa se dotaknejo na svoj način. Pomembno je, da se z izzivi soočamo kot ekipa. Oba zakonca morata biti pripravljena, da se čemu odpovesta in po svoje prispevata k izboljšanju družinskega stanja.

    ŽIVLJENJSKE OKOLIŠČINE

    Bolezen, smrt ali karantena so zunanji dejavniki, ki jih ne moremo predvideti. Ko pa se pojavijo, se moramo z njimi soočiti. Epidemija nas je naučila, da bolj kot kdajkoli cenimo svoje zdravje ter odnose z družino in prijatelji.

    Če zahtevno stvarnost vsakdanjika zanikamo, nam to prinese le še več stresa. Če pa sprejmemo vse, kar nam življenje pripelje na pot, spremenimo svoj pogled na težave. Če poskušamo ugotoviti, česa se iz danih razmer lahko naučimo, se bomo lažje prilagodili stvarnosti, s katero se soočamo.

    ČASOVNA NALOŽBA V “NAJU”

    Papež Frančišek o tem govori v svoji apostolski spodbudi Radost ljubezni, v kateri kar celo poglavje posveti krizam:

    “V družinskih zgodbah se pojavljajo vse vrste kriz, ki so tudi del njene dramatične lepote. Treba je krizo odkriti, da premagana kriza ne bi oslabila odnosa, ampak vodila k temu, da vino povezave postane bolj kakovostno, se ustali in dozori.

    Ne živimo skupaj zato, da bi bili vedno manj srečni, temveč zato, da bi se naučili biti srečni na drugačen način; začeti je treba z možnostmi, ki jih odpira vsako novo obdobje. Vsaka kriza pomeni čas učenja, ki daje možnost, da poglobimo moč skupnega življenja ali vsaj najdemo nov smisel v zakonu.

    V nobenem primeru se ne smemo zadovoljiti z nazadovanjem, s komaj znosno povprečnostjo. Nasprotno, če vzamemo zakon kot nalogo, ki pomeni tudi premagovanje ovir, bomo v vsaki krizi videli priložnost, da pridemo do tega, da bomo skupaj pili boljše vino.” (Radost ljubezni 232)

    Vlaganje časa v naju kot par, pogovor o tem, kakšno družino si želiva ustvariti, pogovor o najinem zakonu, v katero smer se želiva razvijati, bo ključnega pomena, če želiva, da nama pustolovščina uspe. Kljub vsem neizogibnim neuspehom lahko rasteva, če ovire premagujeva skupaj, kot ekipa.

    Povzeto po: https://si.aleteia.org/2021/07/29/kaj-storiti-ko-zunanji-dejavniki-povzrocijo-krizo-v-zakonu/

    Božje usmiljenje, ki nas napolnjuješ z milostjo, zaupamo vate!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja